Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kõige tuntumad hobustega seotud töökohad Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kõige tuntumad hobustega seotud töökohad(0)
19.03.2010 22:56
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Hobustega seotud töökohti on väga palju. Mõned töökohad eeldavad otsest kokkupuudet hobustega, teised eeldavad lisaks veel kokkupuudet paljude inimestega ning kolmandad töökohad võivad vahel hõlmata hobustega tegelemist. Erinevaid variante on tõesti meeletult, kuid siiski on teatud elukutsed teistest populaarsemad.

Paljud tahavad töötada just hobustega ja siis on ehk mõtet kaaluda ratsastaja elukutset. Ratsastajal tuleb lahendada probleeme, mis hobusel aja jooksul tekkinud on, õpetada hobusele uusi asju, saada lahti hobuse halbadest harjumustest ja sageli tuleb neil ka aidata võistlushobuseid heas vormis hoida.

Mõni inimene eelistab just inimestega suhtlemist ja nende õpetamist. Sellisel juhul on parim valik saada ratsutamistreeneriks. Treener puutub sageli kokku väga erinevates vanustes ja väga erinevatel tasemetel õpilastega. Loomulikult siis, kui ta ise piire ei tõmba. Näiteks ei tegele mõni treener lastega või lihtsalt eelistab täiskasvanute õpetamist.

Kui inimesele meeldivad hobused ja samas meeldib ka majandada ja planeerida, siis võib sihiks seda ka talli juhataja elukutse. Talli juhataja töö on raske, sest just tema vastutab sageli, et hobused oleksid näiteks söödetud ja joodetud. Talli juhataja peab kõigel silma peal hoidma. Samas tuleb tal sageli lisaks suhelda ka klientidega ning see nõuab kindlasti head suhtlemisoskust ning külma närvi.

Kindlasti oleks huvitav olla ratsutamisvõistlustel kohtunik. Iga inimene saab valida, kas teda huvitaks rohkem näiteks takistus- või koolisõidu hindamine. Samas tuleb arvestada, et iga päev ei toimu võistlusi ning siis peaks olema võimalusi ja oskusi ka mõnda muud tööd teha. Äkki annaks seda kombineerida esimese või kolmanda variandiga?

Loomulikult ei teeni kõik, kelle töö on hobustega seotud, võrdselt. Palju sõltub just sellest, kas inimene valib endale sobiva elukutse, teeb tööd südamest ning suudab ka ise selle käigus edasi areneda.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Õppetunni planeerimineHobused ei ole sündinud nii, et nad automaatselt teaksid kõike, mida neilt kunagi nõudma hakatakse...
Kuidas teha kiiresti edusamme?Millised on siis need väikesed asjad, mis omavad suurt tähtsust...