Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kes on ratsanik? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kes on ratsanik?(0)
09.03.2010 19:44
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kes ikkagi on ratsanik? Paljud erinevad inimesed kutsuvad ennast nii, kuid kohati jääb antud väljendi tähendus arusaamatuks. Hobuse või hobuste omamine ei tee kellestki ratsanikku, isegi võistlemine mitte.

Arvatavasti on ratsanik ikkagi inimene, kes ka tegelikult pidevalt ratsutab ja edasi areneb. On vahe, kas hobuse seljas käiakse kord kuus või mitu korda päevas. Alati on lihtne öelda, et ei ole aega või jõudu, kuid edasi arenemine saab ikkagi toimuda siis, kui selle nimel ka pingutatakse.

Loomulikult peab kõik tasakaalus olema ja ei saa väita, et iga päev talli ratsutama jõudmine ratsanikuga alati kaasas käima peaks, kuid mingi tõetera selles siiski on. Kas end ratsanikuks nimetav inimene tõesti tahab ratsutada või ei ole ta sageli piisavalt motiveeritud?

Kui hobust ei treenita piisavalt, siis võibki tunduda, et iga kord on tal midagi viga ning ta ei mäleta eelmisest treeningust praktiliselt midagi. Kas see ei ole siis inimese enda süü ja kas ta ikkagi on õige ratsanik? Äkki tasuks oma hobust edusammude nimel tihedamini külastada?

Kas inimesed, kes ostavad hobuse ja arvavad, et nad on seetõttu kohe suurepärased ratsanikud, ei liialda? Kui osta hobune, siis talle ei piisa arvatavasti kahest lühikesest sõidukorrast nädalas. Seda lõbu saavad endale lubada pigem harrastajad, kes erinevate hobustega ratsutavad.

Kui keegi omab hobust ja ei suuda, taha või jõua temaga tegeleda, siis kas tõesti on liiga raske raha tuulde loopida ilma, et hobune kannatama peaks? Miks tahetakse olla ainuke inimene, kes hobusega harva sõidab ja ei lasta teistel oma hobusega tegeleda? Kindlasti on palju inimesi, kes oleksid nõus tasa tegema seda aega, mis omanikul puudu jääb.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Õppetunni planeerimineHobused ei ole sündinud nii, et nad automaatselt teaksid kõike, mida neilt kunagi nõudma hakatakse...
Head kombed maastikulHead kombed ei ole ainult viisakuse näitamiseks, sest need aitavad enamasti kaasa ohutuse tagamisele...