Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kellel on õigus? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kellel on õigus?(1)
01.11.2009 19:43
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Mida rohkem inimesi, raamatuid, artikleid ja juhiseid, seda enam erinevaid seisukohti. Paljud peavad enda valitud teed hobustega tegelemisel ainuõigeks.

Mõni treener kiidab oma tehnikat taevani, teine kahtleb tõsiselt selle efektiivsuses. Huvitav on ka muidugi see, et enamasti on kõigil olemas päris hea põhjendus, mis nende arusaamu toetab. Ühest küljest on imeline, et inimesed veendumustele kindlaks jäävad. Teisest küljest vaadatuna on kahju õpilastest, keda õpetatakse vaid ühel kindlal viisil ning neil ei ole võib-olla aimugi, et võimalusi(ka paremaid) on kindlasti veel.

Sageli hinnatakse võimeid üle, olles veendunud oma ülimas tarkuses. Ei usuta, et kõike ei ole võimalik teada. Kõik oleks muidugi korras, kui hobused erinevatele tehnikatele samamoodi reageeriksid. Lisaks vajavad erinevad loomad just neile õiget lähenemist. Kui hobusega tegeleja ei tea mitmeid võimalusi looma treenimiseks, siis on tal suur võimalus ebaõnnestuda! Põhjus seisneb lihtsalt selles, et üks viis ei tööta alati.

Samas ei tohiks väita, et treenerid valetavad. Nad on tegelikult väga targad ja mõnes mõttes on neil alati õigus. Tehnika, mida järjekindlalt kasutatakse, töötab vähemalt nende puhul! Igal ratsanikulgi on arvatavasti välja kujunenud omad veendumused, mis edasi aitavad. Mõnikord kattuvad need teiste inimeste soovitustega, teinekord mitte ja see ei pruugi üldse tähtsust omada. Oluline on leida lahendus, mis aitab ratsanikul mõne konkreetse loomaga edusamme teha.

Parimal juhul õpitaksegi võimalikult palju erinevaid võimalusi selgeks. Kunagi ei tasu piirduda ühe õpetusega ja siis ise head nägu teha! Nii on väga lihtne käest lasta see, mis peaks ratsanikku paremuse suunas arendama. Milleks end piirata?

Kriitikameele säilitamine on alati vajalik. Vahel on mõnest viisist raske aru saada. Tihti tundub miski saavutamatu või isegi naeruväärne! Järelikult tasub võimaluse tekkides keskenduda ja välja selgitada, kas mõni õpetus on lihtsalt keeruline või on tegu absurdsusega. Valikuvõimalus on küllaltki suur ning igaüks leiab kindlasti midagi enda jaoks, kui vaid tahmist on.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Katsu
05. November 2009
Sõnal on suur võim.Mõningate tallide puhul ammendavad treenerid ennast paari aastaga. Jääb mulje nagu sul ei olekski midagi juurde õppida. See on aeg, kus võiksid proovida uusi treenereid, neid on palju, kes sind edasi arendada suudaksid Naeratab
Rohkem sarnasel teemal
Koerad tallisVõib arvata, et paljudele koertele meeldiks tallielu...
Hobuse jagamise head ja halvad küljedPositiivsed küljed Hobuse omamine on kallis ning aeganõudev lõbu ja mõnes situatsioonis on seda kõike raske hallata...