Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kas võistelda või mitte võistelda? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kas võistelda või mitte võistelda?(0)
01.03.2010 19:34
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Miks ikkagi võistlevad inimesed, kellele see tegelikult ei meeldi? Miks võistlevad need, kelle jaoks on see kõigest raha raiskamine? Miks võistlevad inimesed, kes ka ise ei saa täpselt aru, et miks nad seda üldse teevad?

Miks ikkagi ei peaks võistlema inimene, kes tunneb, et ta pigem ei teeks seda või teeks harva? Kui inimene teeb midagi vastumeelselt, on tulemuseks näiteks närvilisus, masendus, pisarad, eraldatus, viha või apaatia.

Võistlemine ei ole kindlasti odav harrastus. Kas hobune on ikka nii hea, et pidevalt suuri summasid maksta? Millised on ratsaniku tegelikud soovid? Kas selleks kõigeks ka tegelikult rahalisi vahendeid leidub?

Mõned tallid nõuavadki oma klientidelt võistlemist, sest vastutasuks on erinevad soodustused või võimalused. Ehk ei tahakski paljud võistelda, kui neil oleks rohkem raha ja võimalusi, et lubada endale kõike, mida lubab treener vastutasuks võistlemise eest.

Kõige esimene asi, mille iga ratsanik enda jaoks paika panema peaks, on tema isiklikud sihid ja soovid. Ratsanik, kes tahab hakata hüppama kõrgemaid takistusi, ei pea seetõttu kohe võistlema. Ratsanik, kes tahab saada paremaks ratsanikus, ei pea ka seetõttu võistlema. Kui aus olla, siis võistlustel käimine ei pruugi kellelegi midagi tagada. Kõik on kinni motivatsioonis. Mis motiveerib ratsanikku? Kas ta ratsutab endale või kellelegi teisele?

Loomulikult võib olla ka nii, et võistlemine tekitab ratsanikus närvilisust, kuid ta tahab sellest üle saada ning iga hinna eest siiski edasi võistelda. Kuid mis saab siis, kui närvilisus hakkab ratsaniku elu domineerima? Ehk on siis targem nautida ratsutamist ja võistlemisest lõplikult loobuda?

Mis saab siis, kui ratsanik aina kaotab võistlustel ja ei suuda sellega kuidagi leppida? Kui ratsanik ei suuda ratsutamist nautida olenemata kaotustest või võitudest, on ta arvatavasti kuskil suure vea teinud.

Kas see kõik on seda väärt? Mõnikord on, mõnikord mitte. Iga inimene peaks endas selgusele jõudma.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Füüsilise aktiivsuse tähtsusInimeste igapäevased tegemised, olenemata nende ratsutamisoskustest, muudavad tavalisest tiheda ratsutamisgraafiku võimatuks...
Hobusele toe pakkumineKui hobune on närviline või kardab, siis esimese reaktsioonina üritab ta inimese abiga selgust saada...