Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kas vana sadul on hea sadul? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kas vana sadul on hea sadul?(1)
24.05.2010 23:05
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kindlasti ei ole alati võimalik leida raha uue sadula ostuks ja hoolikalt valides võib ka leida küllaltki heas seisukorras, aga kasutatud sadula.

Loomulikult tuleks sadula valmisel lähtuda eelkõige ohutusest. Alguses peab vaatama, kas konkreetne sadul üldse sobib ratsanikule ja hobusele. Seejärel tuleks vaadata, et midagi ei oleks katki ning sadul oleks üldiselt heas korras.

Spetsiaalse puhastamise ja hooldamisega võib anda hea välimuse isegi peaaegu lootusetutele sadulatele, kuid kõik sõltub tegelikult ikkagi naha seisukorrast.

Kindlasti loeb sadula valikul palju ka see, milleks üldse sadulat otsitakse. Enne sadula puhastama hakkamist tasub vaadata, kas naha tugevus on säilinud. Naha seisukord peaks ära näitama, kas antud sadula eest on üldse mõistlik hoolitsema hakata.

Kui erinevad seened või hallitus ei ole sadulat hävitanud, siis on kindlasti sadulal mingit potensiaali edasiseks kasutamiseks. Jäigast ja kuivast nahast on võimalik korraliku hoolitsemise abil saada paindlik nahk. Ometigi ei suuda korralik hooldamine taastada naha tugevust.

Nahka saab ka proovile panna. Seda tasub igas suunas tõmmata ja painutada. Kui nahk näitab märke rebenemisest või purunemisest, siis ei saa taolist sadulat kindlasti enne restaureerimist kasutada!

Kindlasti ei saa sadula naha seisukorda teha paremaks, kui see algusest peale olnud on. Järelikult tasuks osta ikkagi parim variant. Hea sadul ja korralik hoolitsemine koos tähendavad üldiselt, et sellist sadulat saab pika perioodi vältel muretult kasutada.

Arvatavasti ei taha keegi, et sadul ratsutamise ajal koost laguneks! Kui sadulaga tekib probleeme, siis üks võimalus on selle parandamine. Teine võimalus on uue sadula ostmine. Mõnikord võib parandamine ehk isegi rohkem maksma minna.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: hobuhuviline
28. Mai 2010
Jälle ilus ümmargune jutt, aga ei ühtegi konkreetset asja - näiteks - esmatähtis on ikkagi see, et sadul hobusele sobiks, turja peale ei pigistaks esikaarega ega oleks hobuse turja jaoks liiga kitsas. Hobusele õige sadula valimine on terve teadus, mille juures soovitaks kindlasti kasutada spetsialisti - sadulapassija, abi, sest ega ju iga päev sadulat osteta. Hobusele sobivast sadulast oleneb ju väga palju - kogu hobuse heaolu, seega kaudselt ka edasised tulemused hobusega töötades. Samas peab aeg-ajalt sadula sobivust üle kontrollima, eriti noore kasvava hobuse puhul.Teine asi - jälle tahaks konkreetset nõuannet - kes ja kus parandab sadulaid? Mis õmblemine maksab? Ootan ka sellele küsimusele konkreetset vastust. Arvan, et teisigi huvitatuid leidub!
Rohkem sarnasel teemal
Inetud saladusedMida tähendab PMU...
Kuidas treenida hobust siis, kui aega on küllaltki vähe?Kui nädala sees ei ole aega hobusega tegeleda ja nädalavahetusel loodetakse kaotatud aeg tasa teha, siis mingil määral on see kindlasti võimalik...