Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kas mära ootab varssa? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kas mära ootab varssa?(0)
24.03.2010 22:53
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui panna mära ja täkk õigel ajal kokku, siis on tõenäoline, et märab võib tiineks jääda. Kuid millal see välja paistma hakkab ning kuidas mära tiinuses veenduda? Sageli räägitakse, et tiinust saab tuvastada lihtsalt emaka katsumise või mära käitumise jälgimise teel. Mõnikord tõesti saab, aga need meetodid on anna alati kindlat vastust.

Kõige kindlam variant vastuse saamiseks on veterinaari tehtud ultraheliuuring. Samas on hobusele ultraheliuuringu tegemine kindlasti kallis ja lisaks sageli ka raskesti korraldatav ettevõtmine. Kui ultraheliuuring osutub mingil põhjusel võimatuks, võib abi olla vere- või uriiniproovist.

Kuidas saab näiteks tavaline inimene omal käel aru, et tema karjamaal elav mära toob ilmale järglase?

Tihti arvatakse, et varss on ometigi nii suur ja teda peaks juba varsti näha olema. Tegelikult ei pruugi mära tiinusest aru saada enne, kui varsa tulekuni on jäänud vaid viimased kaks kuud. Kindlasti sõltub palju mära enda füüsilisest seisukorrast ning sellest, kui palju ta varssa oodates juurde võtab.

Kui mära on raske kehaehitusega ja paks, siis võib tõesti juhtuda, et esimesed märgid ilmnevad alles kaks või kolm kuud enne poegimist. Kui mära kõhn ja kondine, siis võib juba neljandal või viiendal kuul olla võimalik silmaga tiinust tuvastada.

Loomulikult tahab iga hobuse omanik võimalikult ruttu teada saada, kas mära on tiine või mitte. Keegi ei taha oodata 11 kuud ja siis teada saada, et kogu ootamine ei tasunud end ära. Ka tiinuse keskel on sageli oluline veenduda, kas kõik läheb ikka plaanipäraselt.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Häälkäsklused hobusteleMõndade arvates ei tähenda häälkäsklused hobustele üldjuhul rohkemat, kui lihtsalt sõnu...
Kuidas hobust soojendada?Enne, kui alustada hobustega intensiivset treeningut, tuleks nad ülesse soojendada...