Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kas kiiver muudab ratsaniku suhtumist? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kas kiiver muudab ratsaniku suhtumist?(2)
02.12.2009 22:06
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Paljude arvates on kiiver vajalik, teiste arvates on see alati kohustuslik. Kiiver tõesti kaitseb pead ja muudab ratsutamise ohutumaks. Kas kiivri kasutamine võib endaga kaasa tuua ka negatiivset?

Kiivri kaasabiga võib tekkida tunne, et ratsanik on surematu. Inimene ei pruugi enam selgelt tajuda ohtu ja nii arvatakse, et õnnetused lähevad kiivri kasutajast alati mööda. Antud suhtumist kohtab isegi nende seas, keda nimetatakse oma ala spetsialistideks.

Tehnoloogia areneb pidevalt ning turvavarustus muutub igas eluvaldkonnas aina paremaks ja nii mõeldes ei olegi ime, et inimesed tunnevad end turvaliselt. Samas on lihtne seda turvalisust ka valesti mõista.

Sageli tehakse tänu turvavarustusele asju, mida selleta kunagi ei tehtaks või võetakse põhjendamatuid riske. Iga ratsanik peaks oma tempos edasi arenema, kuid kiiver võib tekitada tahtmise kõike kiiremini saavutada, sest see ei tundu enam nii ohtlik.

Juhtub ka nii, et ratsutatakse hobustega, kes on konkreetsele ratsanikule veel küllatki ohtlikud ja ei ole tema arengutasemele vastavad. Kui hobune läheb närvi, siis mõnikord lihtsalt aetakse hobust edasi. Kui hobune on segaduses, hirmunud või valudes, siis ikkagi sunnitakse teda edasi minema. Võib öelda, et ratsanikud ignoreerivad sageli seda, mida hobune neile öelda tahab. Miks? Sest nad kannavad kiivrit!

Kiiver ei kaitse murutud ribide eest, kiiver ei hoia ära seljavigastusi. Loetelu võib jätkata pikemalt. Kael, käed, jalad- kõik on tegelikult kaitseta. Hobune on hobune ka siis, kui inimene kannab kiivrit ja kiiver tõesti ei tee kellestki surematut. Ka mitte siis, kui kiiver annab näilise tunde, et halb läheb ratsanikust suure kaarega mööda.

Kiivri kandmine võib tõesti hobusele negatiivselt mõjuda, kui ratsanik tema seljas ei mõtle peaga. Hobused kannatavad, sest ratsanikud lihtsalt ei süvene. Nad kannavad kiivreid ja mõtlevad, et jõud aitab alati. Midagi hullu ometigi juhtuda ei saa! Kui ratsanikud süveneks, siis nad oleksid palju rohkem kaitstud ja isegi kiiver ei suuda pakkuda teadvustamisest rohkem kaitset.

Kiiver kaitseb, kuid ratsanik peaks ikkagi inimeseks jääma!

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Must iludus
03. Detsember 2009
Täselt minu mõte! Naeratab
thumb
Kommentaari lisas: kristina
03. Detsember 2009
omg! see et kiivrit kantakse pole veel põhjus hobust piinata! kes iganes seda teeb, pole tal küll ajudega kõik korras!
Rohkem sarnasel teemal
Maastikul ära eksimineMaastikul ratsutades on alati oht, et keegi grupist läheb kaduma...
Mida siiski ei peaks hobusele õpetama?Hobused õpivad üllatavalt kiiresti...