Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kas inimese või hobuse süü? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kas inimese või hobuse süü?(0)
22.10.2009 22:32
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Arvatavasti on igal ratsanikul tulnud ette seda, et ta palub hobusel midagi teha, aga see ei juhtu või juhtub tahtele hoopis vastupidine. Kõige lihtsam näide on soov traavile minna, kuid hobune kõnnib muretult edasi. Kohal olemata on täpset põhjust raske öelda. Enamasti on tegemist puuduliku suhtlemise või selle läbi kukkumisega. Aga miks?

Ebaõnnestumine võib tulla ratsaniku vigadest või sellest, et hobust ei veel piisavalt treenitud. Põhjuseks saab olla ka looma füüsiline vorm, mis ehk ei lase tal teatud harjutusi sooritada. Vanad vigastused, tähelepanu hajumine või hirmutavad esemed teel võivad samuti olla takistusteks. Hobuse vaimne ülekoormuski on vahel oluline faktor.

Lisaks võib hobusel olla tujukas iseloom ja ta lihtsalt ei taha koostööd teha, kuid teda oskuslikult paika ei panda. Siin ei mängi rolli enam see, et hobune ei oska või ei suuda. Mõnikord aitab isegi vaid jõulisemast käskluse kordamisest.

Iga ebaõnnestumise järel tasub kaaluda kõiki võimalusi, et leida just õige põhjus. Kõige tähtsam on muidugi veenuda, et hobune on üldse võimeline tegema seda, mis temalt nõuti. Mis on tema reaalne tase? Kas ta on kogenud või alles veel õpib?

Järgmiseks sammuks on hobuse füüsilise võimekuse üle vaatamine. Kas hobune on piisavalt vormis? Äkki on tegemist uue hobusega, kellele ei sobi mõne teise looma sadul või suulised? Hobune võib isegi eelmisest treeningust ülekoormatud olla.

Vaimne valmisolek. Mingi kindla harjutuse sooritamise liiga tihe nõudmine võib looma kurnata. Pingeline võistlus või üritus väsitab kindlasti ning mitte ainult hobust. Palju tööd ja vähe lõbu on loomale alati vaimselt väsitav.

Ratsanikul tuleb enda vastu aus olla. Kas ta nõudis hobuselt midagi, mis alles temagi jaoks uus? Kas teised saavad sellega hakkama, kui nad ratsutavad sama loomaga? Lõdvestus, tasakaal ja hobuse liikumise jälgimine on väga vajalik. Kas ratsaniku ajastus ja hobusele avaldatav surve on õige? Kui ratsanik ei ole piisaval tasemel, tuleb mõista, et ideaalse suhtlemiseni läheb veel aega.

Olenevalt iseloomust, süüdistab mõni ratsanik enamasti end saamatuses. Teine väidab, et süüdi on hobuse jonnakus. Või süüdistatakse hoopis treenerit, kes andis vale looma ja võttis kogu ratsutamisnaudingu. Samas ei ole üheski neist variantidest peidus lahendust. Tegelikult tuleks lihtsalt vigadest õppida ja edasi minna.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Algaja ratsanik ja tema küsimusedKui täiskasvanud algaja ratsanik otsib endale treenerit, siis peaks ta otsima kedagi, kes on kogenenud ja samas ka hea innustaja...