Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kas hoida hobust kodus või spetsiaalses tallis? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kas hoida hobust kodus või spetsiaalses tallis?(2)
05.06.2010 22:40
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui hobue on tallis, siis paratamatult saab omanik temaga vähem aega veeta ja on seetõttu sageli vähem kursis ka sellega, kuidas hobusel tegelikult läheb. Kindlasti lisab hobuse tallis pidamine pinget ja ära kaob vabadus teha alati seda, mida hing ihkab.

Ometi ei ole ka hobuse kodus pidamine kerge. Iga omanik peab kodus elava hobuse eest korralikult hoolitsema ning omanik peab koheselt ära tabama hetke, mil hobusega midagi halvasti on. Kogu vastutus on seega omanikul endal.

Sageli ei osata hobuse kodus pidamisega kaasnevat vastutust õigesti hinnata ka siis, kui kodus on juba isiklik hobune olemas. Mõnikord on põhjus selles, et hobusega ei ole siiani midagi tõsist juhtunud. Teinekord võib põhjuseks olla algaja omaniku teadmatus sellest, mis üldse hobusega juhtuda võib. Algaja omanik võiks alustuseks kindlasti proovida head talli ning hakata korjama vajalikke kogemusi selleks, et kunagi ka ise edukalt hobust kodus pidada.

Kui omanik annab oma hobuse talli, siis tema vastutus väheneb kõvasti. Eelkõige seisneb omaniku vastutus siis hea talli valimises ning hobuse piisavas külastamises. Tallis on hobused sageli automaatselt erinevate spetsialistide kontrolli all.

Loomulikult annab kodus ja tallis hoidmist ka omavahel kombineerida. Arvatavasti tundub ahvatlev hobust kodus hoida vähemalt siiski, kui ilmad on soojad ja lausa kutsuvad maastikule. Kuna kõik hoiutingimused ei ole alati täiuslikud, siis nii mõnigi kord võib hobusel soojas ja mugavas tallis talvel parem olla.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: KutsuHobu
01. August 2010
Mul on seda varsti vaja =)
thumb
Kommentaari lisas: mandariin
06. Juuni 2010
"Kui hobue on tallis, siis paratamatult saab omanik temaga vähem aega veeta ja on seetõttu sageli vähem kursis ka sellega, kuidas hobusel tegelikult läheb." Ma olen nõus, et üüritallis pidamisel ei saa omanik hobusega ehk ideaalset isiklikku kontakti, aga see, kuidas hobusel tegelikult läheb ei puutu minu meelest asjasse. Kohusetundlik talliomanik annab hobuseomanikule ikka teada, kuidas hobusel läheb. Elementaarne on seegi, et omanikku teavitatakse, kui hobune on vigastatud, vajab ravi vms. Ma küll otsisin kiirelt, aga ei leidnud, seega küsin just in case üle. Kas siin on ilmunud mõnd artiklit, kus räägitakse hobuse kodus pidamise plussidest ja miinusest? Sellega, millega võiks arvestada ja mis võiks kindlasti olemas olla? Kõike headNaeratab
Rohkem sarnasel teemal
Hobuste ja inimeste psühholoogia erinevusedHobused on karjaloomad, keda on sajandeid jahitud...
Veel karjamaast...Hobuste toit ongi peamiselt kas hein või rohi...