Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kas hobused õpivad ka iseseisvalt? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kas hobused õpivad ka iseseisvalt?(0)
10.01.2010 22:38
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kas hobused õpivad tõesti iseseisvalt ja seda vaid lihtsalt karjamaal olles? Mingil määral kindlasti! Kui seda ei saa täielikult mõista just sihipärase õppimise all, siis on kindlasti tegu vähemalt paremuse suunas arenemisega.

Arvatavasti läheb see korda neile, kes ei satu just iga päev hobuse selga. Hobused õpivad karjamaal paremini liikuma ja nii peaks neil ka treeningutel harjutused kergema vaevaga välja tulema, mis tähendab, et professionaalse treeneri abi võib vähem vaja minna.

Karjamaal saab hobust jälgida ja tema liikumist vaadata. Nii näeb täpselt looma loomulikke võimeid ja sealt saab ratsanik juba ise hobusega edasi tööd tegema hakata. See kehtib ka hobuste puhul, keda veel treenimagi hakatud ei ole.

Karjamaal olek aitab hobustel lõõgastuda ja seeläbi väheneb oht hobust juba varakult üle treenida. Pärast iga korralikku treeningut võiks ideaalsel juhul järgneda puhkus karjamaal. Tulemuseks on arvatavasti tervem ja õnnelikum hobune.

Karjamaal olek aitab hobusel kinnistada seda, mida ta aja jooksul õppinud on. Puhanud hobune suudab ka tulevikus paremini vastu võtta uusi teadmisi ja nõudmisi. Karjamaal end vabalt liigutada saav hobune on kogu aeg tallis elavatest loomadest sageli paremas füüsilises vormis ja seetõttu on tal head eeldused edasiseks õppimisprotsessiks.

Kuidas siis ikkagi leida enda jaoks tõestust, et hobused ka reaalselt arenevad karjamaal? Äkki piisab sellest, kui hobusele midagi uut selgeks õpetada ja teda siis salamisi karjamaal jälgida? Suure tõenäosusega on värskelt õpitu kuidagi tema liikumise üheks osaks saanud. Võib öelda, et just varsad praktiseerivad neile õpetatut erilise vaevata.

Mida loomulikumalt hobuse füüsiline keha ja ka liikumine arenevad, seda edukam võib konkreetne loom igas mõttes olla.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Miks mõnele hobusele ei meeldi puhastamine?Kas hobune hakkab puhastamise ajal vastu, lööb, hammustab või käitub muul viisil ebasobilikult...
Kuidas hobust soojendada?Enne, kui alustada hobustega intensiivset treeningut, tuleks nad ülesse soojendada...