Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kas hobused armastavad inimesi? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kas hobused armastavad inimesi?(1)
01.12.2009 18:27
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Arvatavasti siiski mitte. Inimesed võivad hobuseid armastada, kuid vastupidi see ei toimi. Loomulikult võib rääkida looma austusest.

Kui inimesed hakkavad hobustega tegelema, siis räägivad nad sageli suurest armastusest hobuste vastu. Enamasti üritatakse siis võita ka hobuste armastust. Ehk on see arusaam pärit filmidest või raamatutest, kus näidatakse inimese ja hobuse vahelist erilist sidet, mida mitte miski lõhkuda ei saa.

Enamus problemaatilisi hobuseid lihtsalt ei austa inimest. Kui suudetakse austus taastada, siis ka probleemid kaovad. Selleks on vaja muidugi suurt pingutust, kus pearolli mängib inimene ise. Hobust võib armastada, kuid reeglid peavad paigas olema. Hobust võib kiita, kuid siingi on reeglid olulised.

Mõned mõtted kiitmise kohta:

1. Kiita ei tasuks ilma põhjuseta. Tuleb kiita siis, kui hobune saab hästi hakkama.

2. Hobust ei tasu ratsutamise ajal toiduga tunnustama hakata.

3. Ei tohi lubada seda, et hobune hakkaks inimese taskust ise maiust otsima. Halvad harjumused kipuvad viima veel halvema käitumiseni.

4. Ei tasu oma tahtmise saamise nimel hobust toiduga ära osta.

5. Ei tasu hobusel lasta ratsutamise ajal rohtu süüa. Isegi, kui see oleks mõeldud kiitusena. Hobustel võib tekkida harjumus: nad lihtsalt söövad rohtu ja ei nõustu edasi minema. See võib saada suureks probleemiks algajale ratsanikule, kes selle hobusega samuti ehk kunagi sõidab.

Suure tõenäosusega armastavad hobused rohkem toitu, kui inimest selle toidu taga. Samas on võimalik nendega lähedaseks saada ja see peaks edukalt nii minema austuse võitmise kaudu. Kui aus olla, siis austus tähendabki mingis mõttes armastust. Näiteks lähevad hobused närvi, kui nende karjaliider korraks eemale viiakse. Olenemata sellest, kuidas juht end nende seas kehtestab. Ikkagi oodatakse teda tagasi!

Kas hobune võib inimest vihata? Mingil määral ehk tõesti siis, kui tal on puudu juhendamisest ja reeglitest. Samas on siin vale rääkida vihkamisest selle sõna otseses tähenduses. Tegelik põhjus seisneb austuse puudumises. Järelikult tuleb olla õiglane ja järekindel ning nii mõnedki küsimused saavad lahenduse.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Must iludus
01. Detsember 2009
Kas hobune saab üksi tallis olla?Nii et ainult tema ongi,mitte ühtegi teist hobust pole ostetud.
Rohkem sarnasel teemal
Treenitud või treenimata hobune?Võib öelda, et mootorrattaga sõit on kuni kakskümmend korda ohutum ratsutamisest, kui vaadata vigastuste arvu...
Mida teha siis, kui hobune koeri kardab?Miks üks hobune kardab koeri ja teine tunneb end nende seltskonnas mugavalt...