Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kas hobune on omaniku nägu? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kas hobune on omaniku nägu?(1)
10.03.2010 22:05
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Arvatavasti on iga hästi hoitud loom saanud endale hea omaniku, aga alati see päris nii lähe.

Mõnikord ehk tõesti juhtub, et hobune on juba ostmise hetkel näiteks natuke arglik, kuid sageli jääb pigem mulje, et mõni loom on isegi väga rahulik võrreldes tema närvilise omanikuga, kes kunagi millegagi rahul ei ole. Hobune võib omandada halbu käitumisharjumusi ka ilma, et ta neid inimeselt õpiks, sest sageli piisab vaid sellest, et hobusega lihtsalt ei tegeleta piisavalt.

Loomulikult võib ka öelda, et kui uus omanik on tasemel, siis peaks ta väiksemal või suuremal määral vana omaniku vigu parandada suutma. Kas igal omanikul ei peaks olema visioon sellest, kuidas ta hobust kasvatab nii, et tulemus oleks mõlema osapoole jaoks vähemalt rahuldav?

Kõige õigem oleks vist ikkagi öelda, et omanik valib endale sellise hobuse, kes talle kõige sümpaatsem on. Aga kui tulevane omanik ei oska või ei saa mingil põhjusel valida enda jaoks sümpaatsest ja sobivat hobust, siis võib paljudele täiesti normaalsena tunduv loom taolise omaniku käe all kiiresti halvemuse suunas arenema hakata. Ehk aitaks paljutki ennetada see, kui inimesed usaldaksid sisetunnet ja ei laseks kõrvalseisjatel iseenda ja potensiaalse hobuse elu ära rikkuda.

Kindlasti saab antud teemasse ka vähem äärmuslikult suhtuda. Heaks näiteks on need omanikud, kes küll on õige valiku teinud, aga samas ei suuda hobusega alati sammu pidada. Mõned hobused on leebe ja alandliku kohtlemisega ära rikutud. See tähendab seda, et mõnes ebakindlamas situatsioonis võivad nad lihtsalt alt vedada, sest vahel tuleb anda väga konkreetseid ja samas ka küllaltki tugevaid märguandeid.

Mõnikord arvavad omanikud, et nende sõnakuulmatud hobused on väga tundlikud ning neid ei tohi korrale kutsuda. Teinekord on omanikud ise väga närvilised või ebakindlad ja ei mõista, et ka hobuse ebakindluse põhjus on arvatavasti sealt alguse saanud. Sageli arvatakse, et hobune on lihtsalt laisk ja ei nähta põhjusena enda laiskust.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: hobuhuviline
11. Märts 2010
Hobused on loomult heatahtlikud, seega hobused ei hakka halvemuse suunas arenema. Kui hobune inimese mõistes halvasti käitub, on selle taga kindlasti valesti või halvasti käsitlemine. Kuna hobune lähtub oma käitumises instinktidest, siis omanikul oleks kasulik need põhitõed endale selgeks teha ning palju probleeme jääks olemata. Põhiline viga, mida ma näinud olen, et hobust karistatakse hirmu tundmise või ebamugavustundest märku andmise eest. Kui tegeleda oma hobusega süstemaatiliselt olles seejuures rahulik, sõbralik ja kannatlik tasub see suursugune loom tõsise kiindumusega ja ei jäta omanikku kunagi hätta!
Rohkem sarnasel teemal
Hobuse välimusKas hobune, kes näeb suurepärane välja, on seetõttu ka terve...
Kas hobused eristavad värve?Sageli arutletakse selle üle, et mida hobused siis ikka näevad või ei näe...