Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Karja hierarhia Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Karja hierarhia(0)
07.02.2010 21:36
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui karjaliikmete arv mingil põhjusel muutub, võib muutuda ka karja sees olev hierarhia. Kui mõni hobune end vigastab või jääb haigeks, siis võib juhtuda, et teine hobune tahab tema praegust positsiooni endale võita.

Mingis mõttes võib öelda, et karja hierarhia on alati pidevas muutumises ja selleks ei pea sinna uusi hobuseid juurde tulema või vanu liikmeid ära surema. Noored hobused saavad vanemateks, vanad olijaid muutuvad aja jooksul nõrgemateks ning siis on muutused sageli nii ehk naa paratamatud.

Üks võimalus on vaadata, et kes juhib karja ja kuidas toimub karja sisene suhtlus. Teine võimalus on vaadata, kuidas hobused välismaailmaga hakkama saavad. Kuidas tuleb toime näiteks vaid kahe liikmega kari? Üks on ehk seikleja hingega ja teine on tagasihoidlik ja kodu hoidev? Aga kui lisada veel kolmas uudishimulik liige? Ka üks hobune võib tuua mitmes mõttes märgatavaid uuendusi.

Kuna ühe hobuse karja lisamine tähendab tavaliselt ikka muutust, siis mängib kindlasti suurt rolli just selle konkreetse looma iseloom, sest tema iseloom ja muud iseloomulikud omadused hakkavad arvatavasti mõjutama karja sisemist hierarhiat ning ka seda, kuidas ja kui hästi nad välisega toime tulevad. Ehk on suur roll ka sellel, kuidas uut hobust vanadele olijatele tutvustatakse.

Sageli on inimestel raske hierarhia paika panemist pealt vaadata, kuid hobuste jaoks ei pruugi see nii hull olla nagu tundub. Kuna see on loomulik protsess, siis tasuks inimesel rahulikuks jääda. Loomulikult tuleb olukorda jälgida ja sellega kuris olla, kuid harva on põhjust tõsiseks muretsemiseks.

Hobuste karjades valitsev hierarhia on väga vana nähtus ning see töötab edukalt siiani ja ehk oleks hobustel selleta hoopis raskem kogu aeg suhelda ja asju iga päev uuesti paika panna või ära jaotada.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Haiged märad ja paaritamineMõni mära läheb väga vara pensionile, sest tal on praktiliselt kõik haigused ja vead, mis ühel hobusel üldse olla saavad...
Kuidas hobusele nime valida?Hobusele õiget nime valida on umbes sama raske nagu valida nime lapsele...