Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kadunud ratsanik Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kadunud ratsanik(0)
28.01.2010 23:01
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui ratsanik kaob ära, siis kõige esimese asjana tuleks ikkagi rahulikuks jääda ning korralikult mõelda ja leida vastused peamistele küsimustele.

Abistavad küsimused:

1. Kui eksinuna ratsanik end ise tunneb? Või ei saa ratsanik äkki hoopis mingil muul põhjusel teekonda jätkata? Kas situatsioon tundub lahendatav?

2. Kas ratsanikul ja/või hobusel esineb tervislikke probleeme? Kui aktuaalne nende tekkimine olla võiks?

3. Millised on võimalused abi saamiseks? Äkki jäi ratsanikul tee peal silma mõni koht, kust võiks kõige kiiremini abi saada? Kui palju aega sinna jõudmine võtta võiks?

4. Kas varsti läheb pimedaks või on veel piisavalt valget aega ?

5. Milline on hobuse ja ratsaniku seisukord? Kui kaua on potensiaalselt veel võimalik ratsutades teekonda jätkata?

6. Milline on ilm hetkel ja millised muutused võivad ees oodata?

7. Kui suur on tõenäosus, et ratsaniku otsitakse nagunii? Kas ratsanik informeeris kedagi oma minekust ja potensiaalsest ajast, millal ta tagasi olema peaks?

8. Mida oleks vaja, et ratsanikku ja hobust normaalses seisundis hoida?

9. Mida saaks veel teha, et ratsanik kiiremini leitaks?

10. Kas valitud toimimisviis tundub edukas ja ei sea ratsanikku või hobust veelgi suuremasse ohtu? Kas see on üldse väärt proovimist?

11. Kas tegutseda saab kohe?

12. Mis saab siis, kui valitud pääsemisplaan veab alt?

Ehk tuleb kadunud ratsanikul pähe palju erinevaid ideid, kuid kõike korraga nagunii proovida ei saa ning seetõttu tulekski asjad tähtsuse järjekorda panna. Mõelda tuleks ratsionaalselt ja tegutseda praktiliselt. Liigne risk tasub end harva ära ja see peaks tõesti vaid viimaseks võimaluseks jääma.

Parimal juhul ei ratsutata maastikul kunagi üksinda ja siis saab ehk kellegi teise abi järgi saata. Muidugi tuleb meeles pidada, et abi järgi ei saa minna inimene, kes võiks suure tõenäosusega ka ise ohtu sattuda. Kahte eksinud inimest on palju raskem otsida, leida ja aidata.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Uus algusEnne uuesti sadulasse istumist tasub end vormi ajada...
Vead, mis ratsanikud teevadEsiteks, ei teata hobuse päritolu...