Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuteraapia Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuteraapia(0)
19.07.2009 21:01
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Mentaalselt ja emotsionaalselt haigete laste ning hobuste kokkutoomine on andnud üllatavaid tulemusi. Hobusetega koos võivad nad saavutada nii palju.

Hobuteraapia käigus õpivad lased nende endi kohta. Hobune on saakloom ja ta otsib ümbrusest kogu aeg vaenlast. Hobune ehmub, kui keegi on liiga lärmakas või agressiivne. Samas kui hobusega hästi käituda, on ta valmis koostööks. Seetõttu on hobused väärikad loomad, kelle sõprussuhe lastega võib muutuda väga oluliseks mõlemale osapoolele.

Isegi emotsionaalse või mentaalse häirega lapsed saavad sageli hobustega täiskasvantusest paremini hakkama. Lapsed hindavad väärtusi ja on nõus sõprussuhte nimel endast palju rohkem andma. Hobune ootab lihtsaid ja selgeid juhised ning laps saab sellega tahtmise korral ideaalselt hakkama.

Lapsed hindavad väga seda, kui nad saavad lihtsate käskluste abil hobuse enda jaoks tööle. Lapsed suudavad hobust puhastades või juhtides keskenduda tavalisest enam. Autistlikud lapsed, kes on testest eemaldunud ning elavad omas maailmas, hakkavad end avama. Tekkivad uued sõnad ja kehalised väljendusviisid.

Kui lapsed mõistavad, mida nad saavutada suudavad, siis nende enesekindlus tõuseb. Kas ei ole mitte meeldiv looma oma tahtmise järgi suunata? Eriti veel kui tavaliselt on raske omi mõtteid korrastada ja keskenduda, aga hobune peatub või liigub siiski täpselt vastavalt märguandele.

Hobuteraapiaks ei ole tehtud mingit kindlat tüüpi hobust. Õige hobune on rahulik, kannatlik. Kõige olulisem on silmas pidada ohtutust ja iga hobust tuleks põhjalikult uurida enne, kui nad puutuvad kokku häiretega lastega. Sobiva hobuse peaks välja valima spetsialist, kes hobuseid hästi tunneb.

Teraapia käigus tuleb lastel hobuseid juhtida, vahel isegi üle kavalettide liikuda. Hobune peab olema selleks võimeline ilma, et ta stressi satuks. Hobusel tuleb jääda rahulikuks, kui teda juhitakse valelt poolelt või ratsaniku närviliseks muutudes.

Lisaks keskendumisraskuste paranemisele on see võimalus panna laps natukenegi liigutama, sest hobuse eest hoolitsemine või temaga tegelemine ei ole sageli nii lihtne nagu esmapilgul tunduda võib. Ratsutamine nii lõdvestab kui ka treenib lihaseid.

Kui ainult ravimid enam aidata ei saa, võib edasi viia kokkupuude hobuse või mõne muu lemmikuga. Hobuteeraapia võib tõesti elusi muuta ja aidata läheneda asjadele uue nurga alt. Ega kohe ei peagi hobuse selga hüppama, alguses toimub ikka tutvumine hobusega.

Ka Eestis tegeletakse hobuste ja probleemste laste kokkuviimisega. Ratsutamisteraapia kohta saab lisainfot siit.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Esimene ratsutamistundErinevad ratsutamiskohad tutvustavad asjast huvitatule ratsutamist kindlasti erinevat moodi...