Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobustega tegelemise vead Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobustega tegelemise vead(0)
26.10.2009 23:05
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
1. Arvatakse, et iga hobusega on kerge sõita. Tegelikult on hobused väga erinevad. Ühega on lihtne hakkama saada, teise hobusega on hoopis kerge vigastada saada. Enamasti on paremini käsitletavad vanemad ning kogenud loomad, kes andestavad algajale ratsanikule tema eksimused. Noorematega võib tulla sekeldusi, eriti kui neid ei ole veel lõpuni koolitatud.

2. Ei tunnistata, et konkreetse hobuse treenimiseks on rohkem võimalusi, kui üks. Algajad võivad õpetust otsida raamatutest, kus kirjutatu ei pruugi siiski kõigi puhul töötada ning siis hakatakse looma süüdistama. Tuleb teadvustada, et erinevaid asju saab ka erinevat moodi õpetada. Kui miski ei tööta, tasub proovida uut lähenemisviisi.

3. Loom ei saa lihtsalt piisavalt treeningkoormust. Põhjus ei ole sageli mitte oskamatuses, vaid tõesti liiga väheses panuses. Ometigi peaks ratsutamisvõimalus olema üks peamisi motivaatoreid, mis paneb kedagi hobust ostma. Kui tahta head hobust, peab ka ise vaeva nägema.

4. Süüdistatakse hobust probleemides, milles viimane tegelikult väga harva süüdi on. Tavaliselt ei ole olemas raskesti käsitletavat looma, on vaid pinnapealsed oskused. Ratsanikul tuleb pidevalt end täiendada.

5. Ei mõisteta hobuste mõtlemist. Neid ei saa võrrelda koerte või kassidega. Kui hobune ehmatab, siis ta üritab põgeneda nagu ühele karjaloomale ikka omane on. Seda võib nimetada instinktiks, mis on juba väga ammu välja kujunenud.

6. Ei teadvustata, et iga kokkupuude mõne hobusega on väljakutse ja treening. Loomaga tegelemine on automaatselt ka tema õpetamine. Antud väide kehtib isegi lemmikloomade puhul. Hobuse käitumist on lihtne mõjutada ilma, et algaja seda tähele paneks.

7. Liiga vähesed teadmised ning oskused on sageli probleemiks ka siis, kui hakatakse alles ostetud loomaga tegelema. Ei piisa lihtsalt sadulas püsimisest või enam-vähem hakkama saamisest. Inimene peaks enne ikka veenduma, et ta suudab hobust kontrollida.

Hea hobustega tegeleja on alati teadlik hobustega tegeleja.

Siin on üks vana artikkel, mis räägib samuti tehtavatest vigadest.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas veenda vanemaid, et oled valmis?Lastele: Kuidas veenda vanemaid, et soovid hobust või poni...