Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuste treenimisest Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuste treenimisest(0)
27.12.2009 21:08
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Ühe arvates aitab üks, teise arvates teine. Kolmanda arvates tuleb üht ja teist koos kasutada. Üks inimene arvab, et peab hobuse maha müüma, sest ta ei oska enam midagi ette võtta. Teine teab samas täpselt mida ja kuidas teha.

Kas hobuste treenimiseks peab olema kaasasündinud talenti või piisab siiski ka õppimisest? Arvatavasti on asi ikkagi tahtejõus ja vaeva nägemises. Palju on “tavalisi” inimesi, kes on saavutanud midagi, milleks neil teiste arvates eeldused puudusid.

Hakkama saadakse ka kõikide takistuste kiuste ning lugusi keskpärastest inimestest, kes on millegi suurega hakkama saanud, on piisavalt. Unistuste elluviimiseks ongi vaja vaid tahet ja nende suunas liikumist. Samas ei tohi kaotada mõistust, sest edu saadab siiski üldiselt vaid neid, kes tegutsevad läbimõeldult.

Kõik praegused ja tulevased hobuseinimesed ei ole alati sündinud peredesse, kus hobuseid kasvatataks. Halvemal juhul võib mõni tulevane fanaatik kasvada ka peres, kus hobustest üldse midagi ei arvata. Majanduslikud võimalused ja sünnikoht mängivad küll rolli, kuid tõelist huvi need ometigi maha suruda ei saa. Veel vähem loeb inimese sugu. Järelikult tuleb lihtsalt tahta ja tegutseda läbimõeldult.

Kuidas jõuda läbimõeldud tegutsemiseni? Kust saada teadmisi ja nõu? Kas teistelt, kes hobustega tegelevad? Äkki aitavad raamatud? Või tuleb kõike omal käel teha? Äkki on tark endale keegi kõrvale võtta ja hoopis tema abiga jooksvalt õppima hakata?

Kas nii on ikka õige? Kas siit oleks hea alustada? Mida järgmisena teha? Kuskil ei ole midagi algusest lõpuni kirjas ja seetõttu tuleb ise väikeste tükikeste haaval meisterdama ja proovima hakata. Mida rohkem vaeva nähakse, seda paremaks saadakse.

Hobuste mõtlemist võib võrrelda lapse omaga. Hobuse mõistus lihtsalt ütleb talle, et ohu eest tuleb põgeneda. Kui laps kardab, et kapis on kummitus, siis tuleb talle vastupidist tõestada. Vastasel korral hirm aina kasvab ja kasvab.

Kui last üldiselt kartmise eest ei lööda, siis miks peaks hobuseid teisiti kohtlema ja neid iga hinna eest hirmutava asja juurde suruma? Järelikult on hästi oluline mõelda, kas tegutsetakse mõistlikult.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Laste ohutus ja ratsutamineKui lapsed on otsustanud vaba aega ratsutamisega sisustama hakata, muutuvad paljud vanemad murelikkudeks...
Kas võistelda või mitte võistelda?Miks ikkagi võistlevad inimesed, kellele see tegelikult ei meeldi...