Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuste söötmine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuste söötmine(1)
21.05.2010 23:12
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui hakata hobust rohkem söötma, siis tasub korralikult mõelda, kas seda ikka on vaja. Üks väike lisatreening ei tähenda kohe, et hobusele antavat toitainete hulka peaks suurendama hakkama. Hobune vajab toitaineid vastavalt elustiilile, mitte vastavalt inimese hetkeemotsioonidele.

Kui hobune on täiskasvanud, siis on tema toitainete vajadus tugevalt seotud temalt nõutava pingutusega. Kui füüsiline koormus ja söödakogus on tasakaalus, siis ei võta hobune kaalus meeletult juurde või ei muutu alakaaluliseks.

Kui hobune teeb trenni mõnel üksikul korral nädalas, siis võib kvaliteetne hein tema peamised vajadused täielikult katta. Mida vähem kvaliteetsem on hein, seda rohkem kaera peaks lisaks andma. Kui hobune saab oma toidu karjamaalt, siis tuleks veenduda, et rohi oleks kvaliteetne. Samas tuleb ka arvestada, et värske rohi ja hein ei ole sama toiteväärtusega. Kui hobune toitub peamiselt ainult rohust, siis läheb tal seda kõvasti rohkem vaja.

Harrastushobused on sageli ülekaalulised, sest omanikud leiavad, et nad teevad meeletult füüsilist tööd.
Tegelikult on keskmise harrastushobuse koormus sageli küllaltki väike. Kindlasti ei saa harrastushobust võrrelda hobusega, kes võistleb. Isegi võistlevad koolisõidu või takistussõidu hobused lähevad tihti keskmise koormuse kategooriasse.

Kui hobuse treeningkoormus on tõesti suur, on ka vajaminev söödakogus selle arvelt suurem. Heaks näiteks on võidusõiduhobused või kestvusratsutamises kasutatavad loomad. Taolised hobused peavad sageli ka reisima, mis võib mõjutada nende söögiisu ja samas on siis ka sageli raske hobust graafiku järgi sööta.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: hobuhuviline
28. Mai 2010
Paluks pikemat selgitust karjamaarohu ja heina toiteväärtuste erinevuse kohta! Aitäh!
Rohkem sarnasel teemal
Miks mõne hobusega ei ole mugav ratsutada?Ebamugavuse põhjuseid võib olla palju: 1...
Miks hobune pead loobib?Kui hobune loobib oma pead ratsutamise ajal, siis võib see tähendada lihtsalt kiiret pea ülesse ja alla liigutamist või lausa pea viskamist, raputamist...