Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuste ostmine ja müümine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuste ostmine ja müümine(0)
26.02.2010 21:22
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Miks on just eraisikul raske hobust müüa? Arvatavasti on põhjus selles, et inimene võib loomaga kokku kasvada ja siis ongi hobuse väärtus hindamatu ning kuidagi ei tahaks teda odavalt ära anda. Loomulikult on iga hästi hoitud loom omanikule kallis, sest arvatavasti on omanik hobust kogu südamest kasvatanud ja õpetanud.

Miks on nii mõnigi kord raske hobust müüa sellise raha eest nagu ta ostetud sai? Arvatavasti mängib rolli see, et hobune osteti kohe alguses liiga kallilt. Sama raha eest ei õnnestu enamasti müüa isegi siis, kui omanik on tõesti hobust korralikult hoidnud ning edasi arendanud.

Miks on näiteks tallidel lihtsam hobuseid müüa? Ühest küljest võib mõelda, et suuremates tallides kasvanud hobused ei ole neid ametlikult omavale inimesele eriti hinge läinud. Teisest küljest on tallidel kindlasti rohkem külastajaid ja muid tutvusi, mis muudavad müümise lihtsamaks, sest potensiaalsed ostjad on kogu aeg läheduses.

Küsimus on ka selles, et kas tallides olevad hobused on tõesti rohkem väärt, kui ühe inimese üks ja ainuke hobune? Enamasti siiski mitte. Tallides on tihti küll palju spetsialiste, kuid see ei tähenda, et enamus tallides elavatest hobustest nendega üldse lähemalt kokku puutuks. Tallis müügil olev hobune ei ole tingimata paremini õpetatud või hoitud vaid seetõttu, et ta kuulub suurde kompleksi.

Miks ei tohiks kunagi müüjale teatada täpset summat, mida ollakse valmis kulutama? Parem oleks ikkagi üle vaadata, et mida ja mis hinna eest avalikult pakutakse, sest muidu võib müüja lihtsalt proovida siia ja sinna natuke otsa lisada, sest ostjal on ometigi ka selleks piisavalt raha!

Kui paljud hobuste müüjad ikkagi on ausad? Täpset arvu on raske öelda, kuid kindlasti mitte kõik, sest ärimaailm on karm. Kui paljud müüjad oskavad hobuse väärtust täpselt hinnata? Kindlasti mitte kõik ja see kehtib ka ausate inimeste kohta.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobuse jagamineKui ei ole piisavalt aega või raha isikliku hobuse ostuks, tasuks kindlasti mõelda hobuse jagamise peale...
Kui palju on liiga palju ühe hobuse eest?Mis siis, kui inimesel on lihtsalt liiga palju vaba raha...