Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuste kindlustamine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuste kindlustamine(0)
10.10.2009 0:30
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Ei ole vahet, kas olla ühe hobuse või terve talli omanik, kindlustamine võib aidata üle saada rasketest katsumustest. Tavaliselt on küsimus selles et, mis tüüpi ja väärtuses kindlustust valida.

Kui vastutada üksiku looma eest, tasub teda kindlustada vähemalt iga suurema kehalise vigastuse vastu. Lisaks võiks ette mõelda, et mis saab siis, kui hobune ise rikub kellegi teise vara. Õnnetuse korral peaks kindlustus katma kõik hobuse paranemise nimel tehtavad kulutused, lõhutud vara ja isegi aja, mis läheb siis hobuse eest hoolitsemiseks, sest see tähendab sageli põhitööst eemal olemist.

Kõik, kes tegelevad hobuste koolitamise või aretamisega, peaksid mõtlema natuke rohkem ette ja veenduma, et neil on kate ka hetkedel, mil mõni hobuseomanik hakkab kahjutasu välja nõudma. Enamasti kehtib siin reegel: Mida rohkem vastutust, seda enam tasub kindlustamisele panustada.

Kui hobustest sõltub kogu sissetulek, on väga tark tegu mingigi kindlustunde endale tagamine. Hobused on siiski elusolendid. Nad võivad väga kergesti haigestuda või end töö käigus vigastada ja olla mõnda aega või lausa elu lõpuni töökõlbmatud. Kindlustused maksavad kahju välja tavaliselt siis, kui hobune ei ole enam võimeline tegema seda, mis tema võimete või kohustustena lepingusse kirja pandud sai. Samuti tasub lisaks loomadele kindlustada ka tall! Näiteks tulekahju ei hüüa tulles.

Üldiselt sõltub kindlustamine või mitte kindlustamine hobuse potensiaalsest väärtusest ja inimeste erinevast riskitunnetusest. Häid võistlusloomi kindlustatakse tavaliselt väga suurtele summadele, samas vaid perelemmikute pärast nii palju ei muretseta. Kui emotsioonid kõrvale jätta, siis lihtsalt uut ja heatahtlikku hobust karjamaale leida ongi palju kergem.

Võistlushobustel on sageli kindlustus peaaegu kõikide peamiste hobusetele külge hakkavate haiguste ja tõbede vastu. Nende ravi võib kohati väga kallis olla ning keskmisel inimesel ei ole alati võimalik suurt summat lauale laduda. Kindlustusel aga on piisavalt raha võimaliku õnnetusjuhtumi tagajärgede likvideerimiseks.

Kindlustamine võib olla kallis lõbu, kuid paljud inimesed ei ole nii rikkad, et kindlustamata jätta!Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Plaanide tegemineKui üks aasta lõpeb ja teine algab, on sageli kombeks teha plaane järgmiseks aastaks või vähemalt mõeldakse pinnapealseltki, et mida uut võiks uus aastanumber potensiaalselt tuua...
Milline on õige treeningfilosoofia?Erinevad raamatud ja artiklid võivad tekitada tunde, et kõik on pea peale pööratud ja peagi enam täpselt ei teagi, millesse uskuda...