Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuste käitumine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuste käitumine(1)
13.01.2010 22:39
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Hobustel on palju neile iseloomulikke harjumusi, kuid need võivad erinevatel loomadel varieeruda.

Mõned mõtted:

1. Söömisharjumused. Kas hobustele meeldib alati vaid rohtu ja heina süüa? Tegelikult meeldivad paljudele neist ka erinevad taimed. Kas see mitte ei viita sellele, et nendes on säilinud metsikutele hobustele iseloomulikke tunnuseid? Kas sellega peaks kuidagi arvestama?

2. Miks üks hobune urineerib kuhu iganes, aga teine eraldab urineerimiseks spetsiaalse ala? Kuidas on seotud omavahel sõnnik ja täkud? Kas täkk võib kasutada sõnnikut oma maa-ala märgistamiseks või on tõeliseks põhjuseks hoopis tema vastutuse all olevad märad? Kas üks täkk võib kasutada väljaheiteid ka teise täku sõpruse võitmiseks?

3. Sotsiaalsus. Miks ühes karjad olevad loomad sageli ühel ajal samu asju teevad? Kui üks hobune ehmub, siis miks võib seetõttu ehmuda ka tema kõrval olev loom?

4. Uudishimu. Kas siin võib olla mingi seos näiteks hobuse vanuse, iseloomu, eelnevate kogemuste või sellega, kuidas looma käsitletakse? Kas hobuse uudishimu võib teda ennast ohtu panna? Kas uudishimulik hobune on teistest loomadest kuidagi targem ja rohkem arenenud?

5. Hoolitsusvajadus. Kas hüljatud varss võib inimesse liigselt kiinduda? Miks hobused üksteise eest karjamaal hoolitsevad?

6. Seksuaalsus. Miks segab näiteks märade seksuaalne käitumine nende treenimist? Miks võib liiga hilja kastreeritud hobune ikkagi käituda nagu täkk? Miks mõned inimesed eelistavad sageli vaid ruunatud hobuseid?

7. Agressiivsus. Miks mõned hobused on võõraste hobuste vastu vahel agressiivsed, aga oma karjas olevad hobused pääsevad reeglina vaid hoiatusega?

8. Domineerimine. Miks üks hobune domineerib ja teine peaaegu vabatahtlikult alistub? Kas mitte karjas olev hierarhia ei aita vältida agressiivse käitumise ilminguid? Kas domineeriv hobune domineerib alati igas situatsioonis? Kas ka hobused kogunevad kokku, et leida füüsilist kaitset?

9. Mängulisus. Kas põhjuseta mööda karjamaad jooksmine on mingis mõttes mängimine? Kas näiteks palliga mängimine teeb hobuse elu põnevamaks? Kas mängimine aitab tõesti hobustel pingetest vabaneda?Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: elina99
29. Jaanuar 2010
hobused võivad ikka väga erinavad olla
Rohkem sarnasel teemal
Hobuse ära jooksmise ennetamineTegelemine hobusega, kes pidevalt põgeneb, võib olla väsitav ja tülikas...
Otsides unistuste hobustAlustuses tuleks õigesti hinnata oma vajadusi...