Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuste haavad Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuste haavad(1)
07.12.2009 22:50
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Isegi, kui omanikud annavad endast parima, ei ole hobused haavade eest kaitstud. Omanikud peaksid alati koostööd tegema veterinaariga, et saada parim tagasiside. Kindlasti on asju, mida hobuse omanik ei tohiks teha enne, kui saabub arst. Näiteks sõrmi ei tohi haava toppida, sest haava võib nii sattuda mustust.

Paljudel rohtudel kindlasti on raviv toime, kuid antiseptikud, puhastusvahendid, rasvased kreemid või pulbrid ei tohiks minna kasutusse enne, kui veterinaar on oma arvamuse öelnud. Eriti veel juhul, kui eelnevad kogemused haavade ravimisel puuduvad.

Verejooks tuleks esimesel võimalusel koheselt kindlasti peatada paksu sidemega, kuid ˛gutti ei tasuks oskamatult kunagi kasutama hakata. Vajaduse korral saab ˛guti peale panna üldiselt veterinaar ise või vähemalt tuleks seda teha tema soovituste järgi.

Raviviisi tuleb hoolikat valida, sest tagajäred võivad muidu küllatki kulukates osutuda. Kui paistetus on alanenud, saab mõned haavad edukalt kinni õmmelda. Kui nahkkude on ulatuslikult viga saanud, siis ei pruugi õmblemine üldse võimalikki olla ning tuleb leida muu lahendus.

Sidemed aitavad haava kaitsta mustuse eest ja loovad ka soodsad tingimused haava kiiremaks paranemiseks. Samas ei ole võimalik kõiki haavu kinni siduda. Kreemi võib lisama hakata pärast selleks, et haav ära ei kuivaks.

Kui tegemist on sügava haavaga, võivad bakterid esile kustuda tõsise infektsiooni tekkimise ning siis muutuvad antibiootikumid hädavajalikeks. Kui hobuse kabja all on haav, siis võib tekkida mädapaise, kuid tavaliselt on kabjaga seotud haavu küllatki edukalt võimalik ravida. Ravimisega tuleb alustada alati võimalikult ruttu.

Kõõluste rebenemine on sageli hobuste omanike poolt väga kardetud. Kui rebenenud on näiteks painutajalihase kõõlused, siis tuleks need kinni õmmelda ning ka lahas on vajalik. Hobune küll taastub, kuid tal ei pruugi enam endist füüsilist võimekust olla.

Isegi kõige tõsisemad haavad paranevad, kui nad avastatakse varakult ja ravi alustatakse koheselt veterinaari järelvalve all.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Must iludus
13. Detsember 2009
Aga mis siis juhtub kui arst jääb hiljaks??? Őnnetu
Rohkem sarnasel teemal
Vana hobuse ümber õpetamineEi olegi erilist vahet, kas hakata hobust pärast pikka puhkust uuesti treenima või hakata mõnd vanemat looma ümber õpetama...
Hobuse seisukordKuidas saada aimu hobuse tegelikust seisukorrast ning mõista, mida temaga ära teha annab...