Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuseid on võimatu petta Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuseid on võimatu petta(2)
31.10.2009 22:09
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Mõned inimesed kasutavad koera abi, et teada saada, kas üks või teine inimene on neile ikka sobiv. Kui talle meeldib, võetakse uustulnuk oma ellu vastu. Muul juhul loobutakse kohe. Ehk peitub siin isegi tõde?

Paljud loomad, ka hobused, on suutelised ära tabama inimeste sisemised väärtused. Naeru saab teeselda, viha ning stressigi on võimalik varjata. Inimeste puhul see sageli tõesti töötab, aga hobused näevad sügavamale. Neid võib pidada looduslikeks valedetektoriteks, sest nad suudavad mõista inimese emotsionaalset olekut.

Kui hobusele keegi totaalselt vastu hakkab, siis on suur tõenäosus, et midagi on valesti. Loogiliselt võttes ei ole hobustel põhjust niisama ebameeldivust välja näidata. Inimesi võetakse ikka nii nagu neid nähakse. Üldiselt inimeste seltskonda armastav hobune võib äkki muutuda kahtlustavaks, kui ta tajub kelleski negatiivsust, mida teised ei pruugi esmapilgul mõista.

Ei ole raske aru saada, kui hobusele mõni inimene meeldib! Kerge on mõista, kas hobune usaldab või umbusaldab. Kõige lihtsam on muidugi näha seda, mida hobune üldse ei salli. Järelikult võib öelda, et hobused on loomult ausad ja nad peegeldavad läbi oma käitumise seda, mis neid köidab või häirib.

Hobustega tegelemisel tuleb olla tasakaalukas, rahulik ning hästi meelestatud. Need omadused muudavad inimese ja hobuse vahelise suhte palju meeldivamaks. Kui olla hobuse mõistes juht, siis loom võtab ka reaalselt õppust.

Püsimatu inimese juures olles märkab hobune kindlasti tema jaoks segavaid faktoreid. Ta ei pruugi täpselt mõista, kas põhjus on vihas või milleski muus segavas, kuid kindlasti tunneb hobune end häirituna! See võib väljenduda näiteks keskendumisraskustes, sest hobune lihtsalt ei saa inimeselt piisavalt tuge!

Tark tegu on hoida hobustest eemale siis, kui ei suudeta emotsioone kontrollida ning ollakse negatiivselt meelestatud. Ei tasu unustada, et hobused on küllaltki tundlikud loomad. Inimestegi meeleolu langeb tavaliselt hetkel, mil keegi neile oluline kannatab.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Katsu
05. November 2009
Lahe jah....Ei tea, miks ratsatallides hobused koplis eest ära jooksevad, kui treeningusse tahad minna Naeratab
thumb
Kommentaari lisas: hobune11
03. November 2009
Just täpsel õige jutt !!!!!!!!!!!!!!! Naerab
Rohkem sarnasel teemal
Mis saab siis, kui külmad ilmad kord läbi saavad?Kui hobune on talveperioodil puhanud ja kevadel on plaanis temaga taas regulaarselt ratsutama hakata, siis tuleks seda teha järk-järgult...
Kui hobune läheb puhkuseleKui esmamulje põhjal lahke ja hoolikas inimene pakub, et ta võib kellegi vana hobuse eest hoolitsema hakata, siis võib tulemuseks olla hobune, kes on varsemast palju halvemas seisundis...