Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobused näevad pimedas paremini, kui inimesed Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobused näevad pimedas paremini, kui inimesed(2)
05.09.2009 13:58
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Dr Evelyn Hanggi ning Dr Jerry Ingersoll viisid California Hobuseuuringute Instituudis läbi eksperimendi, millest selgus, et hobuste nägemine on vähese valguse korral parem, kui inimestel.
Kõigepealt õpetati hobused valima kahe lihtsa geomeetrilise kujundi vahel. Kui hobune valis õige kujundi seda ninaga puutudes, sai ta selle eest preemia. Kaks hobust treeniti alati valima ringi ning kaks kolmnurka.
Kui hobused olid treenitud, oli aeg testida, kas nad suudavad kujundeid eristada ka vähese valguse korral. Test viidi läbi erinevates valgustingimustes, alustades videvikust kuni kottpimedani.
Testi alguses panid doktorid tähele, et hobustel võttis valguse muutumisega harjumine natuke aega. Kui ruum pimendati kiiresti, seisid hobused lihtsalt paigal või kõndisid objektidele otsa. Seetõttu lasti neil enne testi sooritamist pimedusega 15 minutit kohaneda.
Sama test viidi läbi ka inimestega. Erinevalt neist suutsid hobused teha vahet kahe kujundi vahel ka peaaegu täielikus pimeduses. Isegi, kui nad ei suutnud enam ringi ja kolmnurka eristada, suutsid nad (loomulikult pärast kohanemist) liikuda ringi täiesti pimedas ruumis ilma objektidele otsa kõndimata. Näiteks selgus eksperimendist, et hobustele piisab maastikul jooksmiseks ainult tähevalgusest.

Toimetas: Martin

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Kristen Stewart
26. Märts 2012
Mina küll teadasin,et hobused näevad pimedas paremini, kui inimesed.
thumb
Kommentaari lisas: elina99
07. Veebruar 2010
ma ei teadnudki et hobused näevad pimedas paremini kui valges
Rohkem sarnasel teemal
Floridas tapetakse hobuseid liha pärast

Pühapäeval sai Ameerika Florida osariigi politsei teate järjekordsest salaküttide poolt tapetud hobusest...

Kummaline süüdistus kainele hobuseleMina ei ole purjus, hobune on...