Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobused ja ujumine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobused ja ujumine(1)
28.04.2010 19:53
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kindlasti tundub hobusele ujumisvõimaluste tutvustamine põneva ideena, kuid seda ei saa mõtlematult teha. Üks võimalus on hobusega looduslikes veekogudes ujumas käia, teine võimalus on spetsiaalselt selle tarbeks ehitatud bassein, mis peaks tagama regulaarse ujumisvõimaluse.

Ujumine aitab hobusel vormis olla ning samas treenib ka vastupidavust. Lisaks võib vesi edukalt ka erinevatest vigastustest taastuda aidata. Ujumine on ideaalne just seetõttu, et kaasatud on mitmed erinevad lihasgrupid, aga ära jääb kõva maapinna mõju. Samas ei tohiks ära unustada, et vesi treenib pigem vaid lihaseid ning luudele on vajalik ka maapinnal harjutamine.

Vees on raskem liikuda, mis tähendab omakorda seda, et hobusel tuleb rohkem vaeva näha. Lisaks on hobusel sügavamas vees raskem hingata ja see parandab hingamiselundite tööd. Ka südamel tuleb tavalisest enam tööd teha, sest see peab lihaseid toitainetega varustama. Kui hobune ujub viis minutit, siis võib seda võrrelda sellega, et ta on maapinnal pool tundi tööd teinud.

Paljudele hobustele meeldib vesi, kuid kui see läheb järsku liiga sügavaks, võib hobusel tekkida hirm. Järelikult peaks looma pikema perioodi jooksul rahulikult veega harjutama ning looma peaks veest välja juhatama enne, kui ta jõuab närviliseks minna. Inimene peab ise otsustama, kui kaugele on mõistlik hobusel minna paluda. Hobune peaks alguses harjuma lihtsalt sellegagi, et tema kabjad on vees.

Hobusel peab olema aega veega koheneda, sest muidu ta ei mõistagi, et vesi ei tee talle halba. Hobust ei tohi kindlasti vette sundida ja samuti ei ole hea idee hobusel lihtsalt teise hobusel järel vette minna lasta. Nii toimides ei ole hobune enam inimese kontrolli all.

Lisaks peaks valitud veekogu ohutu olema. See tähendab seda, et vesi ei tohiks järsku sügavaks minna ning vees ei tohiks olla mahalangenud puid või prügi. Loomulikult ei tohiks veekogu põhi ka väga mudane olla.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: mandariin
02. Mai 2010
Kindlasti tuleb meeles pidada seda, et kui minnakse koos hobusega ujuma, siis hobuse seljas ei ole, sest see muudab ujumise hobuse jaoks veel raskemaks ja võib halvasti lõppeda mõlema osapoole jaoks.
Rohkem sarnasel teemal
Vankrihobuste elu Kas vankrihobuste elu on elamist väärt...
Kui hobune ei taha kaaslaste juurest lahkudaSageli esineb probleeme hobuse karjast eemale saamisel...