Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuse välimus Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuse välimus(3)
05.03.2010 15:35
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kas hobune, kes näeb suurepärane välja, on seetõttu ka terve? Kas hobune, keda maast madalast ilusaks kasvatakse, on ka tulevikus terve ja õnnelik hobune? Miks tahetakse, et varsad oleksid juba esimesel eluaastal võimalikult kaunid ja valmis võistlema teiste kaunite varssadega? Miks võetakse neilt võimalus rahulikult kasvada ja areneda? Kas raha pärast?

Loomulikult on varsa seisukohast kindlasti tähtis, et ta ka teisi hobuseid ja potensiaalseid kohti, kus ta ehk tulevikus ratsavõistlusel osalema hakkab, võimalikult varakult näeks. Mida noorem on hobune, seda suurem on tõenäosus, et uue olukorraga kohanemine läheb edukalt.

Ometigi ei tehta seda kõike vaid sotsialiseerumise eesmärgil, sest kuskil ametlikult ilusaks kuulutatud varss on turul kindlasti rohkem raha väärt. Kui omanik kasvatab varssa enda jaoks, siis vaevalt, et olukorral väga hulluks minna lastakse, kuid muul juhul ei pruugi tähtsust omada see, mis varsast uue omaniku juures edasi saab.

Kas hea välimus on tõesti väärt seda, et varssa lihtsalt toidetakse üle või seda, et varss peab suure osa ajast sisetingimustes veetma, sest väljas võib tema hooldatud välimus kannatada saada?

Antud olukorda annab võrrelda sellega, et naine tuleb juuksurist uhke föönisoenguga, aga juhuslikult sajab väljas vihma ning tal ei ole vihmavarju kaasas. Mõnikord võib seda liigset muretsemist endale ju lubada, aga mis saab siis, kui välimus peab iga päev olema täiuslik ning inimene ei saa enam muretult tänavalgi jalutada?

Varsa tervislikust seisukohast ei ole kindlasti hea, kui ta liiga kiiresti kasvab ja areneb, sest enamasti tuleb see millegi muu olulise arvelt. Normaalne on suhtumine, mis ei eelda, et iga varss peaks olema nagu väike täiskasvanu. Ühe aastase varsa välimus ei ütle kindlasti midagi selle kohta, kas ta ka paari aasta pärast midagi saavutada suudab.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: mandariin
06. Märts 2010
Ma ei ole tavaliselt siinsetesse artiklitesse süvenenud ja tundub, et pole ka millestki ilma jäänud. Küllaltki umbmäärase ülesehitusega või olen mina ainus, kes ei saa aru, mis selle jutu mõte oli? Iseenesest on välimiku teema huvitav ja seetõttu lootsin ehk ka enamat.Esiteks, artikli esimeses lõigus vihjatakse sellele, et välimuse nimel võetakse varssadelt nende lapsepõlv. ??? Nö iludusvõistlused, mille sarnaseid USAs korraldatakse, ei ole populaarsed Eestis. Minu teada neid ei korraldatagi siin. Seega jääb arusaamatuks, mille põhjal väidetakse, et ilu nimel ei lasta hobustel kasvada/areneda? Vaidleks vastu sellele lauseosale "/--/teisi hobuseid ja potensiaalseid kohti, kus ta ehk tulevikus ratsavõistlusel osalema hakkab, võimalikult varakult näeks." Selleks, et varss tulevikus edukas oleks, ei pea teda võistlustele kaasa vedamaNaerab Piisab sellestki, kui temaga piisavalt tegeleda ja kodus erinevate asjadega harjutada. Lisaks on seal lõigus kirjaviga, aga ikka juhtubNaeratab"Kas hea välimus on tõesti väärt seda, et varssa lihtsalt toidetakse üle või seda, et varss peab suure osa asjast sisetingimustes veetma, sest väljas võib tema hooldatud välimus kannatada saada?"Kui varsale ei võimaldata piisavalt liikumist, siis minu loogika järgi ei saa ta ka hea välimusega olla. Üleüldse, kust on tulnud see teema, et varssu hoitakse sees, sest väljas lähevad nad koledaks? Kui suvel mööda Eestit ringi sõita, siis on varsad koos karjaga väljas. Ja mitte ainult Eestis, vaid ka välismaal, sest hobune on loodud liikuma ja ilma liikumiseta ei saa tagada täisväärtuslikku elu.Ja kuidagi imelik tundus ka paralleeli tõmbamine juuksuri ja varsa välimuse vahel. Ootamatu vihma vms tagajärjel kannatab hetkevälimus, mitte see, milline ta tegelikult välja näeb. Norimistujus frukt
thumb
Kommentaari lisas: hobuhuviline
05. Märts 2010
Välimus - seda võib võtta mitmeti. Kui ikka hobusel on ilus proportsionaalne keha ja avar samm, siis see on ju ka välimus ning väga oluline. Aga kui talle punutakse pähe patsikesi ja riputatakse muid kilinaid-kulinaid külge, siis see on pigem omaniku "kiiks". Hobuse silmavaatest saab aru, kuidas teda koheldakse - hästikoheldud hobuse vaade on uudishimulik ja kindlameelne. See teebki ta välimuse ja olemise ilusaks! Nii et kohelge oma hobuseid sõbralikult ja rahulikult ning saategi hea välimusega hobuse!
thumb
Kommentaari lisas: hobune11
05. Märts 2010
Minu arust on kõik hobused väga ilusad ja omamoodi nunnud !!Naeratab
Rohkem sarnasel teemal
Miks on hobuste kohanemine oluline?Hobuste kohanemine mõjutab kindlasti seda, kuidas nad neilt nõutavaga hakkama saavad...
Hobuse ära jooksmise ennetamineTegelemine hobusega, kes pidevalt põgeneb, võib olla väsitav ja tülikas...