Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuse ümberõpetamine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuse ümberõpetamine(0)
22.05.2010 16:25
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Enamus probleemseid hobuseid on probleemsed oskamatu või puuduliku käsitlemise tõttu. Hobune, kelle suu on oskamatusest tundetuks tehtud, ei ole loomult allumatu. Loomulikult võib taoline hobune olla hirmul.

Hobune, kellele ei pakuta hästi sobivat varustust, ei suuda arvatavasti nõutaval tasemel olla, sest ta ei saa nii ometigi head tööd teha. Hobune, keda on üritatud kiirustades õpetada, ei olegi saanud võimalust normaalses tempos arenemiseks.

Kui hobusele ei anta aega vaimseks ja füüsiliseks arenemiseks, on ta sageli hirmul või näitab välja vastumeelsust temalt nõutava suhtes. Kui hobust hakatakse läbi raskuste sundima, siis ei saagi looma poolne tagasiside positiivne olla. Alati ei saa tahta kiiresti parimad tulemusi saavutada!

Kui rääkida hobuste ümberõpetamisest, siis tähendab see sageli ka hobusega tegeleja ümberõpetamist. Hobuse probleem ei lahene, kui ratsanik ei mõista probleemi olemust ning ei oska teha edu saavutamiseks vajalikke muudatusi.

Arvatavasti vajab hobune ratsanikust rohkem aega, sest paari nädalaga ei lahenda tõsist probleemi. Üldiselt algab kõik põhilise meelde tuletamisega. Kõige keerulisem on kindlasti olukord, kus tuleb tegeleda puuduva austusega. Mõnikord piisab ehk isegi varustuse välja vahetamisest.

Kui hobust surutakse meeletu tempoga edasi arenema, siis on tulemuseks pinges hobune, kes ei pruugi treeningust üldse rõõmu tunda. Sageli ei taheta treenimise peale aega kulutada ja tahetakse näha kiireid tulemusi, kuid mõni hobune ei õpi kõike nii kiiresti.

Miks ei taheta kulutada aega lihtsalt jalutamisele ja ollakse valmis hobust ära rikkuma? Hobune peab mõistma, et ratsutamine ei pea olema kohutav elamus. Kui inimene suudab looma nii kaugele viia, siis hobune harjub ära ja muutub palju kergemini treenitavamaks.

Hobust ei tohi liigselt tagant suruda ja treening peaks toimuma loogiliseks järjekorras nii, et mõned olulised asjad ei jää kiirustamise tõttu õpetamata.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Eduka koostöö saavutamineHobune peaks ikkagi olema inimese partner ja sõber...
Kas ratsutamine on alati lõbus?Või äkki on tegu rutiiniga...