Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuse treilerisse saamine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuse treilerisse saamine(0)
15.08.2009 20:56
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Hobuse saamine treilerisse, eriti esimesel korral, võib osutuda üpriski raskeks nii hobuse kui omaniku jaoks. Paljud hoiavad lihtsalt hinge kinni ja loodavad, et loom teeb koostööd. Siiski muutub nii mõnigi hobune närviliseks ja üritab teha kõik võimaliku treileri vältimiseks. Aga see ei pea ometigi nii olema?

Eisteks tuleb endale selgeks teha, et põikpäisel ja närvilisel hobusel on suure vahe. Sageli juhendatakse närvilist hobust samamoodi nagu vastuhakkavat looma. Nii võib küll hobuse treilerisse saada, aga pikemas perspektiivis ei ole sellest kasu.

Kaks peamist põhjust, miks hobused kardavad:

1. Hobusel puudub varasem kogemus ja kõik uus ei ole alati usaldusväärne.
2. Hobusel on eelnevalt olnud halbu kogemusi taolises situatsioonis.

Teine variant on kindlasti halvem, kui esimene. Järelikult tuleks seda vältida.

Hirmunud looma treilerisse laadimisel ei tohi eesmärgiks võtta tema kindlasti sinna saamist, vaid pigem tuleb hobusele tõestada, et kartmiseks ei ole põhjust. Hobuseinimestel tuleb see enamasti loomulikult. Kahjuks mõnikord kiputakse taga ajama kiireid tulemusi ja ollakse pahased, et katse ebaõnnestus. Ebakindla looma puhul on edasiminek ka vähem kartmine, seda ei tohiks unustada!

Tark tegu on hakata närvilist hobust transpordivahendiga harjutama pikalt ette. Siis ei tule ootamatusi, kui looma on tingimata ühest kohast teise vaja viia. Hobust ei tasu tundmatus kohas vette visata ja seejärel temas pettuda. Hobust ei tohi alt vedada.

Usaldus looma ja omaniku vahel on sõprussuhte üks peamisi eeldusi. Kui hobune tajub ohtu, siis otsib ta ennekõige tuge karja liidrilt- inimeselt. Enda kehtestamine usaldusväärse kaaslasena viib selleni, et ka ebakindel hobune kardab tavalisest palju vähem.

Teiseks võiks edasi liikuda väikeste sammudega. Looma jõuga treilerisse tirimine võib viia uutesse ja veel raskematesse situatsioonidesse seoses transpordiga. Proovida tuleks mitu korda. Ideaalne on, kui hobune läheb treilerisse pigem omal soovil ja mitte sellepärast, et teda meeletult sunniti.

Sageli tahavad loomad alguses eemale minna. Paljud omanikud lubavadki hobusel treilerist kõrvale põigata ja ei tee sellest liiga suurt numbrit. Teised jälle arvavad, et nii ei lähe kohe üldse ja lahing on võidetud alles hetkel, mil loom on vajalikus kohas.

Põikpäise hobuse puhul võib sundimismeetod tõesti mõjuda, aga mis saab siis, kui hirm ongi üheks ning ainsaks põhjuseks? Lõvi kartvat inimest ei visata ometigi puuri. Isegi mitte, kui on teada, et too viibib mujal. On suur tõenäosus, et sealt tuleks väga negatiivne kogemus.

Hirmu vastu saab astuda kannatlikkusega. Vahel on vaja lihtsalt aega enesekindluse kogumiseks. Karistamine võiks jääda hädaolukorraks. Olenemata sellest, et tõesti saab hea asemel ka halvaga ning mõnikord palju väiksema ajakuluga.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Pime hobuneKas pimeda hobuse eest on raskem hoolitseda...
Saun hobustelePikalaineliste infrapunakiirte teraapia aitab rakendada looduse ravivat toimet ilma ravimite või kemikaalideta...