Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuse treeneri juurde saatmine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuse treeneri juurde saatmine(0)
12.04.2010 23:05
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui keegi tahab, et treener tema hobust treeniks, siis on hea läbisaamine ja avatud suhtlemine väga olulised. Loomulikult investeerib omanik hobusesse palju raha, pingutust ja ka aega. Samas ei piisa ühestki summast selleks, et teha hobusest see, milleks tal eeldusi ei ole. Ning treeningprotsess läheb täpselt nii kiiresti nagu võimalik ja ükski summa ei saa hobust kiiremini arenema panna.

Kõik hobused arenevad erineva tempoga ning noort hobust lihtsalt ei tohi üle koormata. Loomulikult tähendab pikem treeningprotsess rohkem kulutatud raha, kuid pikemas perspektiivis on tulemuseks õnnelikum ja paremini treenitud hobune.

Järelikult tuleb treenerit usaldada. Kui treener ütleb, et hobune ei ole veel valmis, siis tuleb talle rohkem aega anda. Kui treener ütleb, et mõni konkreetne harjutus käib hobusele hetkel üle jõu, siis arvatavasti nii ka on.

Loomulikult võib omanikus tekkida kahtlus, et treener lihtsalt kulutab raha teenimise nimel aega. Pigem on põhjus selles, et treener ei taha hobust ära rikkuda või selles, et treener muretseb ka oma maine pärast. Kui ta teeb poolikut tööd, siis kes on see inimene, kes talle järgmise hobuse treenida viiks? Üldiselt võib lähtuda reeglist, et treenerid teavad sageli hobuste vajadusi nende omanikest paremini.

Avatud ja mõistlik suhtlemine aitab ära hoida arusaamatusi. Samas peaks suhtlemine mõistuse piiridesse jääma. Kui omanik ei näita üldse huvi või helistab iga päev korduvalt, siis on asi tasakaalust väljas. Kindlasti ei tasu treenerit ootamatustega üllatama hakata seetõttu, et omanik tahab tema tegevust kontrollida. Kui treeneri töö tekitab kahtlusi, siis tasub kokku leppida aeg ja oma silmaga veenduda.

Arvatavasti on võimalik ka treeningprotsessi käigus oma hobusega ratsutada, kuid seegi peaks mõistuse piiridesse jääma, sest treeneril lihtsalt ei pruugi väga palju aega olla ja iga omaniku ratsutatud tund võib tähendada seda, et treener ei saa järjepidevalt tööd teha ning õpetamisele kulub rohkem aega.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas lapsi ja hobuseid kokku viia?Kui lapsed ja hobused on lähedased, siis saab lapsi hobuste abil õpetada ja arendada...