Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuse tähelepanu püüdmine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuse tähelepanu püüdmine(0)
12.05.2010 23:02
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kindlasti on palju abi õigest kehaasendist ning kehakeele oskuslikust kasutamisest. Hobune peaks tähelepanu pöörama kõigele, mida inimene teeb ja inimene peaks ise alati rahulikuks jääma.

Hobune suudab põhjalikult keskenduda vaid ühele asjale korraga. Mis viib hobuse tähelepanu eemale? Suur roll on sellel, et hobuse instinktid sunnivad teda sageli ümbruskonnast potensiaalselt ohtu või ründajat otsima.

Hobuse tähelepanu on kerge kaotada ja kui see juhtub, siis tuleb võimalikult ruttu tähelepanu uuesti endale saada. Kui hobune leiab ümbruskonnast midagi, mis tema tähelepanu püüab, siis on inimese asi see hobuse jaoks vähem olulisemaks muuta.

Kui hobune on noor, tuleb inimesel ka rohkem vaeva näha, sest loomal lihtsalt puuduvad vajalikud kogemused. Mida noorem on hobune, seda enam kontrollivad teda kaasasündinud instinktid. Noore hobuse tähelepanu on sageli seal, kus leidub tema jaoks midagi äkilist või ebatavalist.

Usaldus on tähtis seetõttu, et usaldav hobune otsib juba automaatselt inimeselt tuge. Kui inimene suudab rahulikuks jääda, siis saab hobune sellest aru ning jääb ka ise rahulikuks. Aga kas iga inimene suudab hobuse tähelepanu piisavalt püüda?

Kui juba üks inimene suudab õigete märguannetega hobuse tähelepanu püüda, siis kuulab loom ka teisi, kes oskavad seda sama teha. Kõige suurem küsimus seisneb antud juhul selles, kas inimene suudab hobusele mõistetav olla.

Hobuse tähelepanu püüdmise juures on samuti oluline, et inimese kogu tähelepanu oleks hobusel. Hobuse tähelepanu ei tohiks püüda hirmutamise või haiget tegemisega. Vastus hirmule ja valule ei ole sageli ratsaniku kuulamine, vaid lihtsalt reageerimine.

Kui hobune ei ole piisavalt kuulekas, siis ei tähenda see seda, et tegemist oleks allumatusega. Kui inimene tahab hobuse tähelepanu püüda, siis tuleb loomale selgeks teha, et mida ta siis ometigi tegema peaks.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
KiiverMiks me kanname ratsutades kiivrit...
Top 10 viga, mida inimesed hobust või poni ostes teevadOma esimese hobuse või poni ostmine on põnev ettevõtmine...