Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuse soosing Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuse soosing(0)
17.09.2009 22:01
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Austus on märk, et hobune võtab inimest liidrina. Austust saab võita usalduse, toetuse ja ajaga. Iga inimene, kes tegeleb hobustega, tahab end nende jaoks tähtsana tunda. Karjajuht on see, keda liikmed peavad kõige paremaks.

Karja vaadates on selge, et nõrgemad isendid hoiavad distantsi ja seda saab nende kehakeelestki välja lugeda. Liider kasutab jõudu alles siis, kui kõik muud võimalikud variandid ei tööta. Üldiselt allutakse tingimusteta. Kui ta tahab, et keegi eemale astuks, siis ka astutakse.

Kerge on sassi ajada austust ja domineerimist. Inimestegi arvamused lähevad vahel lahku ja järsku hakkab üks nutma ning ei anna teistele valikut. Sageli tehakse midagi lihtsalt selleks, et nutja maha rahuneks. Kui alatute võtetega üritatakse hobuse üle domineerida, siis loom ei näe inimeses juhti.

Hobused võivad käske täita, kuid üldjuhul on austuse asemel tegemist hoopis hirmuga. Hirm haiget saada on muidugi mõjuv põhjus korrektseks käitumiseks, aga kas sellele saab rajada edukat sõprussuhet, mis toimib?

Algselt ei tahaks keegi kaotada austust ja domineerida nagu hirmuvalitseja. Ei ole vaja end hobuse silmis Jumala staatusesse viia, et saada tema soosingut. Loom teeb hästi vahet sellel, kas inimene on väärt või lihtsalt domineerija. Ainult täkud kasutavad mõnikord jõudu selleks, et olla märade silmis parim ning järglasi saada.

Nagu öeldud, on hobustel arenenud õiglusetunnetus. Jõu kasutamist seostatakse hirmuga ja peksmisega võib saavutada vaid pinnapealse tulemuse. Hobused ehitavad suhteid austusele ning usaldusele täpselt nagu inimesedki. Järelikult on need asjad, mille poole peaks püüdlema.

Teada tõde on ka see, et hobused ei pruugi mõista, miks neid karistatakse. Siin erinevad nad palju inimestest, seda ei tohi unustada! Ainuke edusamm mida nii saavutada saab, on samm lähemale kartusele.

Hobust saab juhendada ka löökideta. Kui hobune tahab inimest lõualuuga lüüa, saab alati peopesa ette panna. Hobune mõistab nii oma tegu ja arvatavasti enam ei tee. Looduses hobused ei kasuta põhjuseta oma kehaosi või keha relvana ning tegelikult nad mõistavad vägagi hästi. Tuleb endale selgeks teha, mida hobused ise peavad heaks või halvaks käitumiseks. Nii saab vajadusel hobust kiita või parandada.

Hobusel on vaja tuge, siis tunneb ta end kindlana!


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobuse maailmapildi laiendamineEnd hästi tundev hobune on kasulik igale ratsanikule...
Õnnelik hobuneÕnnelik hobune teeb treeneri rõõmsaks, õnnelik treener teeb hobuse rõõmsaks...