Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuse seisukord Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuse seisukord(0)
02.03.2010 16:56
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kuidas saada aimu hobuse tegelikust seisukorrast ning mõista, mida temaga ära teha annab? Lisaks sellele, et oma hobuse võimeid sageli üle hinnatakse, leidub ka vastupidist varianti. Mõni inimene lihtsalt viriseb ja vingub juba vaid tähelepanu saamise eesmärgil!

Mõned olulised punktid tõele lähemale jõudmiseks:

1. Kas ratsanikul on üldse isiklik veterinaar, kelle käest kuuleb ta tõde ja õigeid soovitusi? Kindlasti leidub loomaarste, kes seavad raha kõige kõrgemale ning lähtuvad eelkõige sellest ja jätavad tagaplaanile muu. Kindlasti leidub neidki, kes ei ole lihtsalt piisavalt kompetentsed.

2. Kas treener oskab ratsaniku eesmärgid ja hobuse võimekuse edukalt kokku viia? Kas treener üldse julgeb oma arvamuse ausalt välja öelda?

3. Kas ratsanik suudab ise ratsionaalselt mõelda ja aru saada, et mis on võimalik ja mis mitte?

Tihti arvatakse, et kui hobune temalt nõutavaga hakkama ei saa, on tegemist mõne füüsilise või vaimse häirega. Äkki ei ole põhjus siiski ainult hobuses? Ehk on viga ratsanikus ja ta ei näe seda, kuid ometigi on vaja leida mingi põhjus, et end süüst puhtaks pesta.

Kas hobuste psüühika on tõesti nii keeruline, et tavalisel ratsanikul ei ole kuidagi võimalik sellest piisavalt hästi aru saada? Kas alati ikkagi on vaja spetsialisti abi või piisaks ka sellest, et ratsanik üritaks ridade vahelt lugeda? Arvatavasti saab iga ratsanik tahtmise korral siiski paljugi ka iseseisvalt ära teha.

Alati ei ole hobuse probleem füüsiline ja alati ei ole probleem vaimne, sest vastavalt olukorrale on põhjused erinevad. Mõnikord on hobuse probleemid inimesest tingitud, teinekord ei ole tegemist inimese enda tehtud vigadega. Kas ratsanik suudab ise aru saada? Või kas tal on vähemalt piisavalt tutvusi, et õige lahenduseni jõuda?


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Külmateraapia hobusteleIsegi parimatel hobustel juhtub jalavigastusi väga ebasobivatel aegadel...
Massaa˛ hobusteleHobused saavad valusid ja pingeid just nagu inimesedki, aga nad ei saa kasutada sõnu nende väljendamiseks...