Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuse pidamine kodus Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuse pidamine kodus(4)
22.08.2009 16:55
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Paljude arvates on võimas tunne pidada hobust kodus ja mitte teda võõratesse kohtadesse hoiule anda. Muidugi on meeldiv tunne olla looma läheduses ja sõita millal iganes, kuid enne otsuse langetamist tasuks korralikult mõelda. Kas on võimalik hakkama saada kõigega, mida hobune vajab? Kas suudetakse olla samal tasemel nagu selleks spetsiaalselt loodud kohad on?

Tallid pakuvad teenuseid alates karjamaa kasutamisest kuni boksikohani, mis sisaldab endas kõike. Vajadusel isegi treenerit. Paljud tallid korraldavad ka meelelahutusüritusi, millest on oma hobusega võimalik osa võtta. Kas mujalgi võib olla hea?

Tagasihoidliku talli ehitamine ei pruugi veel rahast lagedaks teha, aga kas sellest ikka piisab? Karjamaa aiaga piiramine võib minna isegi kallimaks, kui talli ehitamine.

Kas hobusega on kodu lähedal lihtne maastikule ratsutama minna või on vaja rajada väljak? Väljaku rajamise kulud sõltuvad kindlasti maapinna sobivusest. Kindlasti määrab rolli ka kliima, külmaga on parem sisetingimustes, mida on kindlasti rasekm luua.

Talliomanikud on kindlasti palju investeerinud ja neile makstav hoiutasu aitab seda kõike hallata. Kas ise on võimalik leida endas jõudu ja raha, et tingimused oleks korralikud? Aeda tuleb aeg-ajalt parandada ja talli korras hoida. Järelikult ei saa juttu olla ainult ühekordsest panusest.

Peamine põhjus, miks hobuseid kodus pidada tahetakse, seisneb ajas. Raske on igal ajal talli sõita. Puuduv transport, ummikud ja peremured võivad olla peamisteks põhjusteks. Aga kas hobuse enda juures pidamine annab ikka rohkem aega selleks, et näiteks lastega suhelda?

Need, kellel hobune kodus, on õnnelikud. Aga nad teavad kindlasti ka seda, et hoolitsemine võtab meeletult aega. Ratsutamisest rääkimata. Keegi peab igal hommikul ja õhtul loomi toitma ning puhastama. Lisaks tuleb arvestada kõikide ootamatustega. Hobune võib haigeks jääda ja siis on vaja viivitamatult tegutseda.

Kui ise reisile minna, on kindlasti vaja kedagi abiks. Kuid õige inimese leidmine ei pruugi sugugi kerge olla, sest hobuste eest ei saa hoolitseda lihtsalt heatahtlik naaber. Oluline on omada tutvusi, kellele saab hädaolukorras helistada.

Kas treenerid on valmis maakohta tunde andma tulema? Kui hobusel on vaja treeningutele või võistlustele saamiseks minna kodunt eemale, tuleks hankida ka treiler. See eeldab muidugi auto ja kõige sellega kaasneva olemasolu.

Hobust on võimalik enda juures pidada ja see võib olla vägagi positiivne kogemus, kui vaid suudetakse hakkama saada! Tuleb arvestada reaalseid võimalusi ja alles siis tegutseda. Kes ei ole võimelised nii palju vaeva nägema, võiksid vähemalt tänada talliomanikke raske töö eest!


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Hobune15
06. September 2009
tegelikult on jah kahjuks nii,et mõned minu tuttavad ei taha kuidagi hakata hobust pidama kellegi teise tallis,vaid nad peavad hobust lihtsalt garaažis aga hobune on terve ja tugev ikkagi.olen käinud vaatamas neid hobuseid regulaarselt ja kuigi need inimesed on vähekogenud hobusekasvatamises,on nad hobusega alati hakkama saanud.Naeratab
thumb
Kommentaari lisas: Krista
24. August 2009
Mõni artikkel on rohkem hoiatav, kui teine. Asi äkki selles? Naeratab
thumb
Kommentaari lisas: ansuu
24. August 2009
Ka mulle tundub et lugu on kuidagi tasakaalust väljas.
thumb
Kommentaari lisas: Elisa
22. August 2009
Mulle tundub see artikkel kuidagi hobuse kodus pidamise vastane. Tihti on ju suuremates tallides hoopis hobustega tegelejaks tallipoiss, kes võib olla mõni suvaline mees(harilikult). Pole tal mingit erilist hobustega tegelemise haridust. Samuti on suuretes tallides palju hobuseid ja kõigiga spetsiaalselt tegelemiseks pole lihtsalt aega. Sellest seisukohast olen päri, et otsust ei tohiks teha rutates. Aga kui on tahet ja võimalusi, Siis miks mitte.
Rohkem sarnasel teemal
Hobuse maailmapildi laiendamineEnd hästi tundev hobune on kasulik igale ratsanikule...
Kas hobune on omaniku nägu?Arvatavasti on iga hästi hoitud loom saanud endale hea omaniku, aga alati see päris nii lähe...