Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuse pesemine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuse pesemine(0)
18.08.2009 21:16
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui tihti hobust pesta? Kohati tundub nagu tehtaks seda liiga palju. Hobuse pesemiseks otsitakse lausa põhjuseid ning ei lähtuta reaalsest vajadusest. Kui mõelda looduslikele tingimustele, kas metsikud hobused tõesti said või saavad kogu aeg end sel viisil puhastada?

Hobune saab üldjuhul puhtaks vihma käes tingimusel, et seda meelega ei väldita. Harva sunnitakse hobust ka järves või jões ujuma, kuid kui tihti seda ikka juhtub. Muidu saavad hobused üpriski hästi hakkama selletagi ja nendega ei juhtu midagi hullu. Tundub töötavat ka kodustatud loomade puhul.

Sageli on hobune pärast füüsilist pingutust märg ja higine, paljud näevad lahendusena külma vett. Kui hobune on kuum või tegemist on külma ilmaga, võib hobune seetõttu ebameeldiva üllatuse saada. Kuidas inimestele meeldiks, kui neid näiteks talvel külma veega üle kallataks?

Äkki piisaks kuumal suvepäeval hobuse jalgade veega loputamisest? Kindlasti ei ole igal pesemiskorral vaja kasutada seepi või muid keemilisi vahendeid, mis võivad hobuse naha loomulikku tasakaalu rikkuda.

Kurnavale treeningule võiks järgneda jalutuskäik, mille ajal on loomal võimalik ära kuivada ning seejärel võiks teda hoopis harjata. Võimaluse korral oleks hea lasta hobusel pärast sõitu natuke aega karjamaal olla. Ise võib siis kas või talli koristada ja töö lõpuks on hobune juba piisavalt kuiv, et ta sisse viia.

Hobuse puhastamine ei võta tavaliselt liigselt aega ja samas pakub ka hobusele tähelepau, mida ta vajab. Lisaks sellele võiks mõne aja tagant hobuse läbi katsuda ja veenduda, et tal ei oleks tekkinud kahtlasi kühmukesi. Puhastada tuleb loomulikult ka enne saduldamist.

Hobuse pesemisele tasuks rohkem mõelda, kui teda on vaja teistele esitleda. Näiteks võistlustel. Keegi ei taha võistelda määrdunud isendiga või näidata natukenegi musta hobust. Hoolimata sellest, et hobuse tervisele see ohtlik ei ole. Pärast pesemist tuleb veenduda, et hobusel on võimalus kuivada kohas, kus ei ole jahe ja tuuline.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobuse seisukordKuidas saada aimu hobuse tegelikust seisukorrast ning mõista, mida temaga ära teha annab...
Kas hobused õpivad ka iseseisvalt?Kas hobused õpivad tõesti iseseisvalt ja seda vaid lihtsalt karjamaal olles...