Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuse mõtlemine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuse mõtlemine(1)
20.07.2009 11:08
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Nagu näha, hobused ei räägi meie keelt. Järelikult tuleb inimestel õppida aru saama nende omast. Kõrvade liigutamine, puusade liikumine, miimika- nõnda suhtlevad hobused teiste hobuste ja inimestega.

Nende keele mõistmiseks tuleb mõista, mida meie kehakeel neile ütleb. Karjamaal nende poole jooksmine, rahuliku lähenemise asemel, võib teada anda sissetungija üllatuslikust rünnakust. Hobuste läheduses tuleb veenduda, et kehakeel on selge ning rahulik. Enda rahulikuna hoidmine on esimene samm hobuse rahulikuna hoidmise suunas.

Hobused suhtlevad nii keha ees- kui ka tagaosaga. Inimesed kasutavad tavaliselt ikka rohkem pead. Just selle erinevuse tõttu tuleb nende loomadega suhelda eriti ettevaatlikult, kui tervis kallis.

Paljud hobuseinimesed teavad, et kui hobuse kõrvad on taha poole painutatud, siis midagi on valesti. Hobune võib olla ehmunud, aga enamasti siiski vihane. Sel juhul tuleks püüda aru saada, milles põhjus.

Samas see ei pruugi alati tähendada, et olukord muutus ebakindlaks. Hobune võis hetkeks kuulda käske või helisid, mis tulid selja tagant või lihtsalt üritas kuidagi väsimusest lahti saada. Kui oma hobust tundma õppida, siis on juba kergem vahet teha.

Ettesuunatud kõrvad tähendavad üldjuhul õnnelikku hobust, aga mitte alati. Kui hobune osutab millelegi tähelepanu, siis tema kõrvad sageli liiguvad objekti suhtes kaasa. Kõrvad, mis on kikkis, võivad viidata ka mingile aurusaamatusele või näidata lihtsalt ärevil olekut.

Paljudele on hobuse puhastamine lihtsalt asi, mis tuleb ära teha. Tegelikult aitab see tugevamaks muuta sidet hobuse ning inimese vahel nagu see toimub hobuste omavahelistes suhetes metsikus looduses.

Kui kohelda hobust karmilt ja puhastada teda pinnapealselt, siis võib loomale jääda mulje,et tegemist oma julma inimesega. Inimene peab hobusele midagi vastu andma, mitte kohtlema teda kui sõiduvahendit, kellel ei ole emotsioone.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: traxumusa
27. Juuli 2009
täiesti õige.... meil tallis oli üks kes ainult tõmbas korra hobuse harjaga üle ja seda ka mitte korralikult, hobune oli hoopis rohkem pelgavam kui minuga sõites.
Rohkem sarnasel teemal
Varss vajab kedagi, kellele toetudaKui võetakse endale hüljatud varss, siis ei tohiks kindlasti teda üksi jätta...