Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuselõhn Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuselõhn(0)
20.07.2009 11:14
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Inimesed ikka nuustutavad hobuseid ja nad ei lõhna kõik samamoodi. Igal hobusel oma lõhn ja see on hea. Kindlasti on ka neid , kes tunnevad end hobuste keskel halvasti . Mõnele meeldib jällegi koera- või hamstrilõhn, mis teised jällegi halvas mõttes pöördesse ajab.

Kindlasti suudavad mõned hobusearmastajad hobustel pelgalt lõhna järgi vahet teha. Ehk lõhnavadki märad ning täkud erinevalt ja võib-olla kerkib erinevus esile isegi tõugude kaupa. Isegi igatsus võib tulla sageli hobuselõhna, mitte looma järele. Tundub, et haistmismeel on väga tugev ja aitab meenutada ka juba väga ammu ununenud mälestusi.

Kas peaks olema häbi, kui lõhnaarmastus läheb nii kaugele, et ei tahaks hobuse varustust üldse higist puhtaks pesta? Kui asjad siiski puhtaks pestakse ja see on vaid metafooriline tähendus, siis kindlasti mitte.

Paljudel ei ole imelik pärast hobustega tegelemist minna rahvarohkesse kohta ja end sealjuures veel hästi tunda. Isegi, kui keegi peaks imelikult vaatama või ära märkima, et hais nende riietel on talumatu. Siis lihtsalt minnakse natuke eemale ja nauditakse ise edasi.

Hobusearmastad ei pruugi teistel hobuselõhna tähele panna, kuna nende jaoks on see sama loomulik asi nagu õhk, mida hingame. Kui alati oma lõhna pärast vabandama hakata, võib end nii mõnigi kord tobedast olukorrast leida.

Kas hobuselõhn aitab lõõgastuda? See on jällegi individuaalne. Kellele meeldib, tunneb end lõhna keskel nagunii hästi ja kõrvalmõjuks ongi hea enestunne. Kui hobuselõhn tekitab vastikust, siis on väike tõenäosus, et tulevikus võiksid asjad totaalselt muutuda.

Kõigile ei saagi meeldida. Järelikult ei tasu end teiste pärast muutma hakata. Paratamatult hobustega tegeledes jääb midagi riietesse ja alati ei ole võimalik neid vahetama hakata. Ehk siis tasub lootma jääda mõistvale suhtumisele ja lihtsalt oma teed edasi käia. Viigu see siis kas või ühistranspordiga tallist koju.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Antibiootikumide liigne kasutamineHobuste omanikud tahavad ise sageli, et nende natuke haiglasena näiv varss hakkaks antibiootikume saama...
Kuumaga seotud õnnetusedKuumaga tõttu võivad tekkida krambid siis, kui kuumus on organismile liiga kurnav...