Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuse kutsumine karjamaalt Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuse kutsumine karjamaalt(1)
01.06.2010 0:08
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui hobust on karjamaalt raske kätte saada, siis võib käsklusele reageerimine olla hea lahendus. Nii jääb sageli ära pikk jalutuskäik, kui selleks tõesti aega ei leidu.

Kindlasti tasub välja valida käsklus või häälitsus, millega hobust soovitakse kutsuma hakata. Üks valib hobuse nime, teine eelistab igal juhul sõnadele näiteks vilistamist. Kui valik tehtud, tuleb sellele ka kindlaks jääda.

Alustamiseks sobib näiteks:

1. Tasub kõndida karjamaa sissepääsuni. Seejärel võiks hobust kutsuda valitud märguandega, aga nii, et seda ka reaalselt kuulda on.

2. Seejärel tasuks hetke oodata ja hobuse suunas jalutada ning talle näiteks porgandit anda. Siis tasub kiiresti lahkuda.

3. Kõike seda tuleb mitu korda korrata.

Kui hobune ise esimest korda inimese suunas jalutab, tuleks teda korralikult tunnustada. Hästi sobivad maiustused, patsutused ja suulised kiitused. Nii hakkab hobune inimese poolset hüüdmist seostama millegi positiivsega, mis on tulemist väärt.

Kunagi ei tasu hobust kutsuda siis, kui teda on ees ootamas midagi ebameeldivat. Ebameeldivus kaasneb hobuse jaoks sageli näiteks veterinaari külaskäiguga või sellega, et ta peab tavalisest enam vaeva nägema. Hobune väldib sageli kinni püüdmist põhjusega, sest ta tunneb ohtu. Sellisel juhul tuleks alati ise hobuseni kõndida.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Kristen Stewart
01. Märts 2012
tere,hobune ei tule kogu aeg sinu kutsumise peale kahjuks ):
Rohkem sarnasel teemal
Miniatuursed hobusedNeid on erineva kehaehitusega, nii tööhobuseid kui ka hobuseid, kes lihstalt meeldivad hobusearmastajatele...
Talvine stress hobustelParatamatult võib külmadel talvedel olla negatiivne mõju hobuse üldisele olekule...