Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuse jaoks aja leidmine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuse jaoks aja leidmine(0)
24.08.2009 23:32
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Paljud hobuseomanikud kurdavad, et nad ei leia aega ratsutamiseks ega lihtsalt oma hobusega olemiseks. Hobusega tegelemiseks aja leidmine võib olla küllaltki keeruline.

Hobuseomanikul on töökoht, perekond, sõbrad, hädaolukorrad ja muud kohustused, mille tõttu ei pruugi hobusele just väga palju aega jääda. See peab eriti paika hobuseomanike puhul, kes hoiavad oma hobuseid kaugemates tallides, kuhu sõitmine võtab juba palju aega.

Siiski, hobuse jaoks aja leidmine kiires elutempos ei pruugigi õnneks olla nii keeruline ülesanne, kui see esmapilgul näida võib. Siin loeb eelkõige oma heaolu esikohale seadmine ja päeva parimate hetkede tallis veetmine.

Aja planeerimine

Hobuse jaoks aja leidmine on peaaegu võimatu, kui inimene pole osav planeerija. Enamus inimesi kasutab kalendrit või mõnda tehnilist abivahendit, et planeerida oma kohtumisi, tähtaegu, töid ja muid kohustusi. Sama tasuks teha ka hobusega seotud tegevusi planeerides. Näiteks tasuks planeerida igasse päeva (või üle päeva) väike külaskäik hobuse juurde ja miks mitte ka natuke ratsutamist. Mõistlik oleks sellest välja kujundada rituaali, mida ei saa ära jätta või millegi muuga asendada. Samuti võib teeselda, et tegu on töökohustusega, mida ei saa vahele jätta, sest muidu võib boss pahandada.

Hobuse kolimine

Kui hobuseomanikul on raskusi hobuse jaoks aja leidmisega, võib abi olla hobuse kolimisest enda elukohale lähemale. Praegustel aegadel võib autosõit kütuse hindade ja üldise liikluskultuuri tõttu olla palju hullem kui külaskäik hambaarsti juurde. Hobuse enda lähedale kolimine muudab olukorra lihtsamaks.

Kui kolimine pole aga võimalik, tasuks hobusega veedetud aeg muuta nii väärtuslikuks kui võimalik. Lisaks hobuse korrastamisele ja temaga ratsutamisele on kasulik kõik oma asjatoimetused ja käigud planeerida talli lähedusse, nii et jääks aega tegeleda ka muude tähelepanu vajavate toimetustega tallis. Nii on hobuse omanikul alati olemas ettekääne, miks sõita pikk maa tallini.

Hommikud

Leidub aegu, mil hobuse külastamine pärastlõunal ei ole lihtsalt mõeldav. See aga ei tähenda siiski, et hobuse jaoks ei leidu üldse aega – alati on olemas hommikud! Selle asemel, et oodata, millal ükskord töölt koju jõutakse, kurnatud ollakse ja unega võideldakse, tasuks tõusta hommikul varem ja teha üks hommikune ratsutamine.

Niiviisi ei teki mitte ainult lisaaega hobuse jaoks, vaid see värskendab ka ratsanikku ja valmistab teda päevaks ette. Pole midagi rahulikumat ja lõõgastavamat kui hommikune ratsutamine, mil kedagi teist ei ole tallis ja ratsanik võib teha kõike, mida hing ihkab.

Nädalavahetused

Kui tööpäevadel võib raske olla leida hobuse jaoks aega, siis nädalavahetused on siiski valdavalt vabad. Kuigi ka siis võib ees olla erinevaid asjatoimetusi, leiab siis suurema tõenäosusega aega ka hobuse jaoks.

Paljud hobuseomanikud veedavad meelsasti nädalavahetusel terve päeva tallis, nad ratsutavad mitmeid kordi ja ühtlasi tegelevad erinevate tallitöödega. See on igati lõõgastav ajaveetmisviis ja aitab hobuseomanikul oma hobusega uuesti sidet luua.

Millestki loobumine

Kas hobuseomanik jagab end äkki liiga paljude erinevate asjade vahel? Järjekordne viis hobuse jaoks aja leidmiseks on millestki muust loobumine. Mitte keegi ei suuda teha kõike ja hobuseomaniku muud hobid või tegevused võivad kergesti hakata segama. Näiteks võib mõnikord jõusaali minemise asemel teha hoopis üks kiire ja energiline ratsutamine.

Hobuse jaoks aja leidmine ei ole alati kerge, kuid õige tahtmise korral leiab tegelikult aega kõige jaoks – peab lihtsalt olema piisavalt kirge.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
HobuteraapiaMentaalselt ja emotsionaalselt haigete laste ning hobuste kokkutoomine on andnud üllatavaid tulemusi...
Distsipliini ei saa ära unustadaKui tihti tuleb hobust ikkagi korrale kutsuda...