Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuse jagamine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuse jagamine(0)
20.03.2010 0:14
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui ei ole piisavalt aega või raha isikliku hobuse ostuks, tasuks kindlasti mõelda hobuse jagamise peale. Hobuse jagamine on lühiajaliselt kindlasti hea võimalus ratsutamas käimiseks ning ka vastutustunde õppimiseks. Äkki ei tasukski kohe ostma tormata, vaid jagades endale põhiline selgeks teha.

Kuidas leida see inimene, kellega hobust jagada? Kuidas leida sobiv hobune? Arvatavasti oleksid paljud inimesed nõus isiklikku hobust jagama, sest nii saab raha kokku hoida ja samas saab hobune rohkem koormust. Üks inimene ei pruugi igal eluperioodil suuta oma hobusele pakkuda kõike, mida ta tegelikult vajab.

Hea ratsanik ja suur rahakott ei käi alati käsikäes. Jagamine on suurepärane võimalus selleks, et ratsanik saaks sõita endale vajalikul tasemel hobusega, kelle ostuks tal endal ehk raha ei olekski. Kui ratsanikule meeldib hobust treenida ja arendada, siis võib tulemuseks olla aus vahetuskaup.

Hobuse jagamine tähendab suurt vastutust ja pühendumist. Kindlasti peab hobuse omanik korralikult läbi mõtlema, kas ta üldse tahab või mis tingimustel tahab hobust kellegagi jagada. Inimene, kes otsib sobivat hobust, peaks meeles pidama, et iga hobune ei ole sobilik. Alati tuleb teha proovisõit ja veenduda, et konkreetne loom on ka terve.

Loomulikult saab hobust jagada erinevatel tingimustel, kuid tavaliselt on mängus kaks inimest, kes kulud pooleks teevad. Kui kaks inimest teevad kokkuleppe ühe hobuse üle, siis tuleb arvestada, et hobust on kõigest üks. Järelikult tuleks kõik pisiasjad selgeks rääkida ja soovitatavalt lepingusse kirja panna. Kes mille eest vastutab? Kes millal sõitmas käib?

Kui keegi jagab kellegi teisega hobust, siis oleks kindlasti hea, kui see hobune oleks ka kindlustatud. Muidu võib omanik koostööpartnerilt lihtsalt raha nõudma hakata ka siis, kui tema tegelikult näiteks õnnetusjuhtumis või varguses süüdi ei ole.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas teha kiiresti edusamme?Millised on siis need väikesed asjad, mis omavad suurt tähtsust...
TreeneritestPeamised küsimused treeneritele, mille abil üht teisest eristada: 1...