Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobune, kes ei ole tallis elamisega rahul Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobune, kes ei ole tallis elamisega rahul(1)
25.04.2010 17:42
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Mis siis, kui hobune peab ajutiselt või pikemat aega peatuma tallis, mille läheduses ei ole karjamaad või muid tingimusi, mis lubaksid hobusel piisavalt välitingimustes end pingetest vabastada? Mis siis, kui hobusel tekivad seetõttu halvad käitumisharjumused?

1. Omanik peaks oma hobusega regulaarselt ja piisavalt aega veetma. Vastasel korral võib loomal tekkida hüljatuse tunne. Veel hullem oleks see, kui loom hakkaks tundma, et tema tallis hoidmine on karistus millegi mõistmatu eest. Loomulikult saab omanik hobuse ka ise tallist välja jalutama viia, kui ilmad seda lubavad.

2. Kui on vähegi võimalik kasutada kopleid, siis tuleks neid kasutada täpselt nii palju nagu võimalik. Väga oluline on see, et hobune saaks end vahel iseseisvalt maha laadida ilma, et tema seljas oleks ratsanik.

3. Hobune peab piisavalt koormust saama, kuid ratsutamine ei tohiks temas tekitada negatiivset tagasisidet ja tunnustada tuleks isegi kõige väiksemaid edasiminekuid. Kui võimalik, tasuks maastikule ratsutama minna, sest hobuse jaoks oleks see kindlasti hea vaheldus. Arvatavasti eelistavad paljud ratsanikud võimaluse korral ka ise maastikule minemist.

4. Kui inimene pöörab hobusele tavalisest enam tähelepanu, pakub talle piisavalt vaheldust ja koormust, aga midagi eriti ei muutu, tasuks hobuse menüü korralikult üle vaadata. Ebasobilik sööt võib põhjustada koolikuid ja siis ei tohiks eriti üllatav olla, et hobune stressis on.

5. Loomulikult tuleks kõikidest muutustest informeerida ka neid inimesi, kelle vastutuse alla hobune antud on. Kindlasti tasuks paluda ka teistel oma hobuse käitumist jälgida, sest omanik ei saa paratamatult alati hobuse juures viibida.

6. Probleemi mõistmisest on vähe. Kui hobune ei suuda tallis rahulikult olla, siis lihtsalt tuleb leida töötav lahendus, mis ka reaalselt olukorda muudaks.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: hobuhuviline
28. Aprill 2010
Hobune ei ole inimene, et tal tekib mingi tunne - näiteks hüljatuse tunne. Hobuste käitumise aluseks on ikkagi instinktid. Loomulikult tunneb hobune hirmu, valu, külma, nälga, janu. Hobune vajab liikumist, seega tuleks hobusele leida tallis boksis seismise asemel ikkagi võimalus liikumiseks. Niipalju peaks ju iga talli juures ruumi olema, et saab hobust kordetada väljas kui puudub maneez.
Rohkem sarnasel teemal
Agressiivne käitumineÜhed loomad omandavad agressiivse käitumise seetõttu, et inimene teeb ise kuskil vea...
Temperamentne hobuneKui ratsanik valib endale koju või siis lihtsalt üheks korraks hobust, siis sageli ei keskenduta piisavalt hobuse temperamendile...