Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hirmudest maastikul Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hirmudest maastikul(0)
05.05.2010 22:33
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui hobune kardab vett, siis enamasti seetõttu, et vesi on talle tundmatu. Samas on ka neid hobuseid, kes on elu jooksul palju erinevaid veekogusid näinud, kuid mõni uus veekogu võib nad siiski ebakindlateks muuta. Halvemal juhul võib mõni halb kogemus veega jätta ka sügavama jälje.

Kui hobune näitab veekogu juures välja ebakindlust, tuleks talle kohanemiseks aega anda. Inimese ülesanne on hobust kontrollida ja tal rahulikult mõelda lasta. Mõnikord võtab see ehk isegi kümme minutit aega, aga üldiselt astub hobune siiski mõne aja möödudes lihtsalt veest läbi. Loomulikult ei tohiks hobusel lasta veest kaugele minna, kuid inimene peaks siiski võimalikult rahulikuks jääma ja kasutama märguandeid mõistlikult vaid selleks, et hobune tõesti vee juurest jalga ei laseks.

Kui ootamine ei aita ning tingimata on kohe vaja veekogu ületada, tuleks kasutada kogenud hobuse abi. Kartlik hobune tuleb kogenud hobusele võimalikult lähedale saada. Nii ei ole hobusel aega oma hirmude peale mõelda.

Kui hobuse hirm tuleb kogenematusest või halvast kogemusest, siis tuleks alustada tema enesekindluse kasvatamisest! Kui hobune on nõus vette minema, siis ei tasu teda kohe edasi suruma hakata. Las ta kohaneb hetke veega.

Hobused ehmatavad sageli samuti seetõttu, et nad kardavad tundmatut objekti. Kui hobune ehmatab mitu korda järjest ühe ja sama asja peale, siis tasub põhjust otsima hakata ratsaniku enda käitumisest. Ratsanik peab hobusele oma kehaga mõista andma, et ka tema näeb seda sama objekti, aga leiab, et ei ole põhjust karta. Ratsanik ei tohi hobust lööma hakata, aga samas ei tohi lasta loomal ka põgeneda.

Loomulikult ei ole võimalik hobusele tutvustada iga objekti, mis teda tulevikus ehmatama hakata võiks, kuid põhilise töö annab siiski ära teha. Ehmatav objekt võib olla uus, kuid hobuse maha rahustamine käib üldiselt ikka samamoodi.

Noore hobusega maastikul:

1. Abiks oleks kindlasti kogenud hobune.

2. Kui ratsutatakse koos kaaslastega, ei tohi end nendega rääkima unustada. Noor hobune vajab võimalikult palju tähelepanu ja juhendamist.

3. Esimesed maastikul käigud peaksid olema parajalt lühikesed, sest hobune võib vaimselt ja füüsiliselt kergesti ära väsida.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobuse motiveerimineHobuse õpetamisel on vaja midagi, mis motiveeriks...
Elukutselised asendusemadAsendusemad ei ole kuigi eriline nähtus...