Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Heina ostmine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Heina ostmine(0)
11.02.2010 22:51
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kuidas ikkagi teha nii, et heinavarud oleksid olemas kogu talveks? Kuidas osta võimalikult head heina võimalikult mõistliku hinna eest? Kindlasti tuleks meeles pidada, et kvaliteetne hein on hobustele just talvel eriti oluline, sest paljude jaoks moodustab hein siis kindlasti suure osa kõigest, mida neile sel ajal üldse pakutakse.

Järelikult tuleks end alati korralikult kurssi viia sellega, et kellelt täpsemalt ja millise kvaliteediga heina ostetakse. Kuidas seda heina hoiustatakse? Parim hein ei vedele kindlasti näiteks vihmaste ilmadega kuskil põllul.

Varssa ootavale märale ei saa pakkuda heina, mille toiteväärtuse ja kvaliteedi kohta on vaid puudulikud andmed. Mõne ebaausa inimese eesmärk on ehk lihtsalt potensiaalsele ostjale kaup iga hinna eest maha müüa ja ilusaid sõnu oskavad rääkida uskumatult paljud.

Kuidas siiski ikkagi leida endale hea varustaja? Arvatavasti aitab siin vaid sõbralik suhe inimesega, kellega on olemas ka eelnevad kogemused. Loomulikult aitab ka paljudelt teistelt inimestelt küsimine ja uurimine kedagi sellist leida, kui endal veel isiklikud kogemused puuduvad. Eesmärgiks peaks ikkagi olema kvaliteetne hein ning võimalus seda ka endale vajalikus koguses varuda.

Sageli maksab hein talvel kõige rohkem. Kas siis mitte ei oleks tark mõte seda suvel ette varuda? Sügisel võib juba hilja olla! Suure koguse varumine võib tähendada muidugi seda, et heina hoiustamiseks tuleb kuhugi selleks ka ruumi teha, kuid pikemas perspektiivis peaks ruumi leidmine end kindlasti ära tasuma.

Oluline roll on ka planeerimisel. Kui palju heina reaalselt vaja läheb? Kui palju on hobuseid? Mis see kõik maksma minna võiks? Arvatavasti tasub alati osta natuke rohkem, kui esmapilgul vajalik tundub, sest hiljem võib heina muretsemine juba raskendatud olla ning ka hobustele ei mõju kiired muutused enamasti hästi.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas valida talli, kust saada ratsutamistunde?Treeneri käe all ratsutamistundide võtmine on sageli oluline isegi siis, kui ratsanikul on olemas oma hobune ja ta ei käi üheski tallis regulaarselt...
Kuidas kiiresti jooksvat hobust maha rahustada?Kindlasti kardab iga algaja olukorda, kus hobune jookseb kiiresti ja kontrollimatult...