Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Head kombed maastikul Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Head kombed maastikul(0)
25.01.2010 19:48
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Head kombed ei ole ainult viisakuse näitamiseks, sest need aitavad enamasti kaasa ohutuse tagamisele. Loomulikult on tähtis ka oma kaaslaste austamine. Ilma selleta võib ratsutamine muutuda küllaltki negatiivseks kogemuseks.

1. Iga ratsanik peaks võtma endale sobiva hobuse. Algajale ei sobi kindlasti ettearvamatud või vähe treenitud hobused. Sellised hobused ei tohiks tegelikult üldse suures grupis maastikule minna.

2. Varustust tuleb alati enne sõitma minemist kontrollida. Kõik peaks kindlalt omal kohal olema.

3. Kui paljud inimesed lepivad kokku, et toimub maastikule minek, siis peaksid kõik ka õigel ajal kohale tulema. Vastasel juhul tuleb teisi kindlasti informeerida, et ei ole võimalik õigeks ajaks jõuda. Ei tasu teiste lõbu ära võtta vaid isekuse või ükskõiksuse tõttu.

4. Iga ratsanik peaks jälgima ohutusnõudeid ja teistega arvestama, sest muidu võib põhjustada õnnetusi, kus kannatavad ka inimesed, kes ise on kõik õigesti teinud.

5. Alati peaks olema keegi, kes teisi juhatab, sest natuke ebakindlamad ratsanikud saavad nii enesekindlust juurde. Kui mõni ratsanik ei tunne hästi valitud rada, siis ei tasuks inimesest, kes rada tunneb, kunagi mööda sõita.

6. Kaaslastega tuleb hästi läbi saada. Kui nemad abi vajavad, siis tuleks seda alati ka pakkuda. Samuti ei tohiks karta ise abi küsida.

7. Kui grupis on natuke ebakindlamaid hobuseid või neid, kes teiste hobustega läbi ei saa, tuleks sellest kõiki ratsanikke informeerida. Taolistele loomadele liiga lähedale minek võib lõppetada sellega, et üks hobune lihtsalt virutab teisele.

8. Piisava vahemaa hoidmine on alati ohutuse seisukohast oluline.

9. Kui keegi peab teiste jaoks avama värava, siis tuleks teda alati järgi oodata, sest värava sulgemine ja hobuse selga tagasi saamine võib võtta piisavalt aega, et see inimene teistest maha jääks.

10. Tuleb arvestada, et mõned hobused ei lähe alati probleemideta veest läbi ja neile tuleb jätta selleks rohkem ruumi.

11. Kui ratsanikul tekib probleeme, siis vajadusel tasub alati paluda ka kõikidel teistel peatuda ja oodata.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Miks tasuta hobune siiski vastu võtta?Ei saa tingimata öelda, et tasuta hobuse vastu võtmine alati halb oleks, kuid enne otsuse langetamist tuleks ikka korralikult mõelda, kas ja kuidas...
Kuidas minna uude kohta ratsutama?Arvatavasti tuleks ratsutamiskohaga kuidagi ühendust võtta ning aeg kirja panna, kuid alati ei lähe see nii lihtsalt nagu esmapilgul tundub...