Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hammustav hobune Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hammustav hobune(3)
19.10.2009 23:32
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Nii mõnigi hobune naudib hammustamist! Antud harjumusest lahti saamine võib olla küllaltki lihtne, kuid siiski on see teema paljude ratsanike jaoks tähtis. Alguses tuleb teha plaan ning siis peaks reageerima igale valele liigutusele, mis hobune teeb või teha võib.

Esimene soovitus oleks hammustjat mitte kunagi käest sööta. Sageli minnakse talli hobustele näiteks õunu viima ning arvatakse, et see näitab inimese head tahet. Samas võib toidu maitse kätele veel kauaks jääda ning hobune võib neist ka pärast õuna kättesaamist huvitatud olla. Seepärast on ehk targem maiustused looma toidunõusse jätta. Nii ei teki hobusel valet arusaama!

Teiseks on tark halvaks käitumiseks mitte põhjust anda. Ratsavarustust ei tasu jätta vedelema sinna, kust hobune selle kas kergemini või raskemini kätte saab. Hobust ei tasu ka panna lahtise aknaga kohta, kui on võimalus, et ta saab seetõttu möödujaid hammustada.

Parim kaitse hammustamise vastu on kiire reageering halvale käitumisele. Loom tuleb korrale kutsuda ja teda kiita siis, kui tundub, et ta ei taha enam pahandust teha. Ei tasu järgmist hammustamiskorda ootama jääda. Asja mõte seisneb selles, et tuleb luua ohutu keskkond, kus hobusel on võimalik inimest hammustada. Ise tuleb väga valvas olla, valmis võiks olla sõnaline keeld. Selle läbi kukkumisel on mõistlik hobune füüsiliselt paika panna.

Hea harjutus:

Hobust tasub puhastama hakata vasakust õlast, harja paremas käes hoides. Hobused on kõige rohkem harjunud käsitlemisega vasakult küljelt. Hari on paremas käes seetõttu, et vasak käsi oleks võimalikult pea läheduses. Vajadusel saab siis hobust korrale kutsuda. Alati on tähtis planeerida ning reageerida. Hobuse õlast alustades jääb siiski alles piisav vahemaa hobuse suuga!

Järgmine samm oleks juba parema käega puhastamine, tegeleja võiks hobuse vasaku silmaga pidevalt kontakti hoida. Reageerida tuleb koheselt, kui hobune hakkab pead pöörama. Hobusel tuleb hakata aru saama keelavatest käsklustest, mille peale peab ta pea tagasi keerama. Kui looma vasaku küljega on korras, tasub ette võtta teine külg.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Krista
05. November 2009
Füüsiline paika panemine võib seisneda kas või hobuse pea ära keeramises, kui ta sõnalisele keelule ei allu. Sõnaline keeld ei tähenda alati ometigi karjumist. Naeratab
thumb
Kommentaari lisas: Katsu
05. November 2009
Hahaa...hakkame talli vahel hobuse peale karjuma - ära hammusta. Mind vaadatakse küll siis imelikult :SKuidas käib hobuse füüsiliselt paika panemine?
thumb
Kommentaari lisas: LEMMIKHOBUNE45
29. Oktoober 2009
väga nõudlik artikel soovitan kõigile
Rohkem sarnasel teemal
Kas hobused õpivad ka iseseisvalt?Kas hobused õpivad tõesti iseseisvalt ja seda vaid lihtsalt karjamaal olles...
Kui kaua ja kuidas hobused magavad?Hobuste magamisharjumused erinevad kohati inimeste omadest...