Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Halval käitumisel on alati põhjus Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Halval käitumisel on alati põhjus(0)
04.05.2010 14:03
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
1. Kui hobune saab palju rammusat sööta ja vähe liigutada, siis on loomulik, et ta on väga energiline ja ratsutamise ajal kohati raskesti kontrollitav. Kui hobust söödetakse liiga vähe, siis tal lihtsalt ei ole energiat, et kõigega hakkama saada. Kui ei ole energiat, ei ole ka tahet.

2. Kui hobust treenitakse liiga palju, siis võib tal tekkida stress. Parim oleks, kui raskele treeningule ei järgneks kohe uus ja raske treening, vaid vaheldus näiteks maastikul.

3. Hobuse kehaehitusest sõltub palju ja nii mõnigi hobune võib seetõttu tunda ebamugavust ka siis, kui teine hobune ei tee teist nägugi. Näiteks ühel hobusel on tasakaalu hoidmisega raskusi, teine ei suuda oma seljal eriti suurt raskust kanda.

4. Ratsaniku suhtumisel on sageli reaalsetest oskustest tähtsam roll. Iga ratsanik peaks hobust mõistma ja tema iseärasusi mitte alla suruma. Ratsanik peaks olema piisavalt paindlik, et hobusega koostööd teha. Vastasel korral ei pruugi hobune ennast enam mugavalt ning enesekindlalt tunda.

5. Kui tahetakse tervet ja õpihimulist hobust, siis tuleks talle võimaldada ka piisav liikumisvabadus. Kui hobune on päevad läbi kitsas tallis, siis ei saagi loota, et ta on iga hetk parimas vormis ja piisavalt lõdvestunud.

6. Hobusele pakutavast keskkonnast sõltub konkreetselt looma üldine heaolu. Kui halva keskkonna tõttu on hobuse üldine heaolu häiritud, ei ole halvad käitumisharjumused sugugi üllatavad või vähemalt ei tohiks olla. Ka uue keskkonnaga kohanemine võtab aega ja võib hobusele küllaltki stressirikkaks osutuda.

7. Oma roll võib olla ka halvenenud või halval nägemisel, mida varem tähele pandud ei ole.

Muudeks põhjusteks võivad näiteks olla:

Halvasti istuv sadul, halvas seisukorras kabjad või hambad, mõni valu põhjustav koht kehal, pinges lihased või hormoonid.

1.Kui hobune ei taha koostööd teha, siis alati on sellel põhjus.

2.Kui hobune on stressis, siis ta ei ole eriti õpihimuline.

3. Kui hobune kardab, siis paratamatult ei ole kogu tema tähelepanu ratsanikul.

4. Kui hobusel on ebamugav või valus, siis ta ei kuula ratsaniku märguandeid, sest sageli teeks nende täitmine veel rohkem haiget.

5. Kui hobune on mingil põhjusel nõrk, siis ta lihtsalt ei ole ülesannete kõrgusel.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobuse motiveerimineHobuse õpetamisel on vaja midagi, mis motiveeriks...
Otsides unistuste hobustAlustuses tuleks õigesti hinnata oma vajadusi...