Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Halvad kogemused Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Halvad kogemused(0)
31.03.2010 14:09
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Miks mõni ratsutamistund jätab ebameeldiva kogemuse? Miks ratsanikud end vahel halvasti tunnevad? Kas see võib tegelikult olla aluseks hoopis edasiminekutele?

Kõik ratsanikud võivad kukkuda. Sageli tuntakse kukkumise järel häbi või rumalust isegi siis, kui tegelikult haiget ei saada, sest paratamatult püüab hobuselt kukkumine ka teiste inimeste tähelepanu. Kukkumine võib endaga kaasa tuua emotsionaalselt negatiivse kogemuse, kuid mitte siis, kui ratsanik suudab kiiresti enesekindluse taastada.

Kõik ratsanikud võivad haiget saada, kas kukkudes või mitte kukkudes. Ka vigastused või haiget saamine võivad ratsaniku enesekindlusele suure hoobi anda. Mõnikord on haiget saamine lihtsalt tobe juhus, millest ratsanik end häirida lasta ei tohiks. Kukkudes võib sageli täiesti terveks jääda, aga näiteks jalga välja väänata saab isegi lohakalt hobuse seljast maha tulles. Kui midagi meeletult karta, siis on raske ka edasi areneda.

Treener võib nii mõnigi kord häält tõsta või midagi ebameeldivat öelda. Loomulikult peab treener otsekohene olema, sest tal ei ole lihtsalt aega kõike ilustada ja ümber nurga rääkida. Muidu võib kannata ratsanike või hobuste ohutus.

Lisaks sellele, et hobuste ja inimestega töötamine on emotsionaalselt raske, võib treeneril olla ka isiklikke probleeme. Kui praegune treener ei rahulda ratsanikku, sest ta tundub alati ärritunud ja liiga karm, siis on olemas ka teisi treenerid, kelle hulgast valida. Samas ei tohi kindlasti unustada, et sageli on treeneri otsekohesusel põhjus ja see võib ratsanikul aidata paremaks saada.

Mõnikord tuleb ratsutada hobusega, kes ei ole kergesti käsitletav. Mõni hobune lihtsalt nõuab teisest rohkem aega ja aja möödudes peaks ka koostöö paremini sujuma hakkama. Raskesti käsitletav hobune ei tohiks tegelikult negatiivset kogemust tähendada. Hobune, kes ratsanikule midagi õpetab, on väärt hobune ja alati ei lähegi õppimine ladusalt.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kas kiiver muudab ratsaniku suhtumist?Paljude arvates on kiiver vajalik, teiste arvates on see alati kohustuslik...
Koerad tallisVõib arvata, et paljudele koertele meeldiks tallielu...