Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Haiged märad ja paaritamine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Haiged märad ja paaritamine(0)
12.03.2010 22:50
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Mõni mära läheb väga vara pensionile, sest tal on praktiliselt kõik haigused ja vead, mis ühel hobusel üldse olla saavad.

Taolistel märadel ei ole enamasti ette näidata ühtki tulemust arvestatavatelt võistlustelt. Omanik vaatab, et taoline hobune küll enam inimesi sõidutada ei saa ja mõtleb, et äkki tuleks teda kiiresti tasemel täkuga paaritama hakata, sest nii saab ikkagi hobusest viimast võtta.

Kas haige mära on ikkagi järglaste saamiseks parim variant? Kas siis tõesti loodetakse nii raha teenida? Miks tahta varssa, kellele ei ole juba algusest peale antud eeldusi saada edukaks? Pigem on potensiaalsele varsale antud suur eeldus haigena sündimiseks või hüljatud saamiseks. Kas siis tõesti ei taheta varssa, kes oleks vaimselt ja ka füüsiliselt terve?

Loomulikult annab ka alla keskmise loomast viimast võtta, kui teda aastaid väga põhjalikult treenida, kuid mis mõttega teda paaritada? Isegi väga hea mära ja täkk ei pruugi anda ideaalset järglast ja tuleb meeles pidada, et halva mära geneetika hakkab mõjutama tema varsa tulevasi järglasi! Miks toota põlvkondade kaupa vigaseid hobuseid, sest arvatakse, et hea täkk on lahendus kõigele, mis märal puudu jääb?

Kindlasti leidub ka erandeid, kuid erandid on erandid ja tegelik reaalsus räägib sageli teist keelt. Iga hobune vajab piisavalt füüsilist koormust ja mõistvat suhtumist, kuid need asjad ei tee ühestki hobusest seda, milleks ta sündinud ei ole. Head hobust saab treenida paremaks, halba heaks, kuid suurepärase hobuse saamiseks ei piisa vaid treeningust.

Miks ikkagi ei taheta kvalikteeti? Miks lihtsalt loodetakse, et äkki õnnestub, sest sõbral viis aastat tagasi enam-vähem õnnestus? Kõik märad ei olegi mõeldud järglaste saamiseks ning inimesed peaksid oma isekuse maha suruma. Nemad ei pea vigaselt elama, aga nende isekuse tõttu saadud varss suure tõenäosusega peab.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Külmad ilmad ja hobusedKui karjamaal ei ole enam piisavalt süüa või on rohi söögikõlbmatu, tuleb anda rohkem heina ning söödalisandeid...
Karja hierarhiaKui karjaliikmete arv mingil põhjusel muutub, võib muutuda ka karja sees olev hierarhia...