Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Füüsilise aktiivsuse tähtsus Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Füüsilise aktiivsuse tähtsus(0)
12.10.2009 19:36
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Inimeste igapäevased tegemised, olenemata nende ratsutamisoskustest, muudavad tavalisest tiheda ratsutamisgraafiku võimatuks. Samas tahetakse ikkagi edasi areneda ja endale seatud eesmärke täita. Kindlasti on see ka võimalik kogu aeg talli jõudmata ning ei ole vaja meeletut koormustki, kui tasapisi tõsta üldist füüsilist aktiivsust.

Enda vormis hoidmine on kindlasti üks asi, mis muudab minimaalse ratsutamisvõimaluse rohkem efektiivseks. Sageli tuleb viimast tõdemust just noortele selgeks teha, vanemad mõistavad juba isegi, et kaks korda nädalas sadulasse istumisest ei piisa selleks, et kõik vajadused rahuldatud saaks. Liiga vähest füüsilist ettevalmistust võib pidada kohati aja raiskamiseks, kui ratsutada on võimalik vaid teatud hetkedel.

Hobusega ühte sulamiseks on vaja osata tunnetada ning temaga kaasa liikuda. Järelikult läheb vaja nii sisemist, kui ka füüsilist võimekust. Esimene annab enamasti tegutsemistahte, teine reaalse võimaluse hobuse liikumisega kaasa minna. Ratsanik ei tohiks takistada hobuse loomulikku rütmi.

Iga päev tehtav 20-minutiline treeningprogramm, kus parandatakse näiteks painduvust ja tehakse koordinatsiooniharjutusi, on väga lihtne ja samas edasiviiv harjumus. Igaüks saab ise valida koormuse, harjutused ja raskusastme vastavalt sellele, kus parasjagu ollakse. Pilates ja jooga on vaid üksikud näited kõikide võimaluste hulgast. Lisaks saab otsustada, kas teha trenni kodus või käia vähemalt alguses kuskil mujal treenimas.

Loomulikult on edu saavutamiseks samuti oluline hobuse vormis hoidmine. Kui endal ei ole võimalik hobusega piisavalt töötada, tuleb leida keegi, kes kataks puudujääva treeningkoormuse. Vastavalt vajadusele saab valida mõne sõbra või väljaõppinud treeneri vahel, kuid viimasel juhul tuleb arvestada suuremate kulutustega. Sõber võib aidata kulusi katta, aga treener seda vaevalt heaks pakkumiseks peaks.

Hobusele piisava liigutamisvõimaluse pakkumine on iga omaniku kohustus. Selleta on isegi endal raske ratsutamisest täielikku naudingut saada. Kindlasti saab tuua palju näiteid nendest hobuseinimestest, kellel ei ole iga päev aega, kuid nad on siiski jõudnud oma eesmärkidele palju lähemale.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas hobuse surmaga toime tulla?Kuidas ikkagi hobuse surmaga leppida...
Kuidas ratsutamistreener saab oma elu ise kergemaks teha?Kui rääkida heast ratsutamistreenerist, siis kindlasti ei õpeta ta inimesi ainult õigesti ratsutama...