Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Esimene ratsutamistund Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Esimene ratsutamistund(10)
08.06.2010 21:11
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Erinevad ratsutamiskohad tutvustavad asjast huvitatule ratsutamist kindlasti erinevat moodi. Mõned kohad peavad elementaarseks seda, et kui inimene läheb ratsutama, siis puhastab ta oma hobuse ise ja paneb looma ka valmis!

Kõige esimese ratsutamistunniga võib vabalt kaasneda see, et alustuseks õpetatakse hobust puhastama ja ka valmis panema. Loomulikult ei nõuta, et algaja ise kohe kõigega hakkama saaks, aga arvatavasti hinnatakse kõrgelt osalist panustki. Eelkõige loeb muidugi huvi asja vastu ja see, et inimene tahab tulevikus ise elementaarsega hakkama saada.

Kindlasti ei ole hobuse puhastamise kohustus välja mõeldud algaja kiusamiseks. Puhastamine aitab ideaalselt mõista seda, kuidas hobune inimese puudutustele reageerib. Puhastamise käigus saavad inimene ja hobune ka lähedasemaks. Kui algajal läheb hobuse puhastamisega hästi, siis on tal arvatavasti kindlam tunne ja see võib positiivselt mõjutada kõike järgnevat.

Kõik, mis puudutab ratsavarustust on kindlasti samuti väga oluline. Iga asjast huvitatu peaks mõistma, mis on erinevate asjade otstarve. Kui algaja on juba ka ratsavarustusega kursis, siis peaks seegi julgust juurde andma. Kui algaja teab, kuidas erinevaid asju nimetatakse, siis on tal lihtsam ka treeneri juhtnööridest aru saada!

Mida õpetatakse esimesel tunnil?

Eelkõige sõltub kõik ratsanikust endast, kuid enamasti ei pingutata uute asjadega üle ja seletatakse ära vaid kõige põhilisem. Tavaliselt kuulub põhilise hulka: hobusele selga saamine ja seljast maha tulemine, hobuse edasi ajamine ja peatamine, pööramine ning õige kehaasend. Enamasti õpetatakse sammu ja traavi, kuid mõnikord on esimesel tunnil traavi jaoks siiski liiga vara.

Kui tund saab läbi, siis ideaalsel juhul peaks värske õpilane tundma põnevust ja ta peaks tahtma veel rohkem teada saada. Järelikult on tähtis, et esimene tund oleks julgustav, aga samas ei seaks kedagi ohtu.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: johanna hobu1
06. September 2012
kus pärnu lähedal ratsutamis koht on?
thumb
Kommentaari lisas: Kristen Stewart
15. Märts 2012
Mina ka hakkan käima Aprillist ratsutamistunnis. ma lähen Ihastesse. Naeratab Mina loodan ,et minu treener on hea õpetja, ja ,kui ei ole siis ma ei tea mis siis saab!
thumb
Kommentaari lisas: LiisuMiisu
12. September 2011
Ma lähen Laupäeval esimesse ratsatunndi, Ihastes Naeratab
thumb
Kommentaari lisas: lillike
29. Aprill 2011
ma käin jaanikal ratsutamas .
thumb
Kommentaari lisas: fanta musi
18. Märts 2011
kui mina esimesse trenni läksin siis mul läks väga hästi!
thumb
Kommentaari lisas: horseslove
01. Märts 2011
Ma käin Tobras rstsutamasNaerab
thumb
Kommentaari lisas: pisikeponi
17. November 2010
mina tegin kaa oma esimeses trennis kordel traavi ja kukkusin pisikese pini sellljast . jube paha tunne oli Naeratab
thumb
Kommentaari lisas: Rukkilill
11. Juuni 2010
nii ma siis käisin ratsutamas eile ma alustasin traaviga ja kergendusega vägagi sain hakkama
thumb
Kommentaari lisas: mariete
09. Juuni 2010
Minu esimene kord oligi just selline, nagu vaja, ainult traavis kergendamisega ei saanud algul kohe üldse hakkama Pilgutab silma
thumb
Kommentaari lisas: Rukkilill
09. Juuni 2010
mind ise kaa pandi ratsutama veskimetsa.homme lähen
Rohkem sarnasel teemal
Mängud, mida inimesed mängivadHobushowd näevad välja nagu äri...
Mida annavad hobused neist huvitatud olevale perekonnale?Võib olla palju põhjuseid, mis ühendavad kaht inimest...