Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Erinevad iseloomud Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Erinevad iseloomud(0)
14.05.2010 20:58
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kõik hobused on erinevad juba seetõttu, et nad kasvavad erinevates keskkondades. Ometigi saab teha üldistusi iseloomu tüüpide põhjal. See ei tähenda, et hobune käituks iga päev samamoodi ja mahuks alati piiridesse.

Tasased ja vaiksed hobused on hobused, keda üldiselt ei häiri miski. Sellised hobused sobivad hästi algajatele, edasijõudnutele võivad nad liiga nüridena tunduda.

Kangekaelsed hobused üritavad iga hinna eest neilt nõutavast kõrvale hiilida. Kui neid sundida, võib tulemuseks olla ärritatud hobune. Kangekaelne hobune nõuab palju kannatust ning kindlakäelist lähenemist.

Uudishimulikud hobused pööravad palju tähelepanu ratsaniku märguannetele ning ka ümbruskonnast on neil sageli väga hea ülevaade. Ometigi ei ole uudishimulik hobune tüüpiline põgeneja, kui teda mõsitlikult ning tundlikult käsitleda.

Närvilised hobused on hobused, kes näevad sageli ohtu ja siis üritavad ohu eest kaugustesse põgeneda. Närviline hobune ehmub kergesti, ta on alati valmis reageerima. Kui ratsanik on kogenud ja rahulik, siis ei pruugi see probleemiks osutuda. Ebakindel ratsanik ei tohiks kunagi närvilise hobuse kasuks otsustada. Närvilist hobust on võimalik ensekindlamaks ja usaldavamaks muuta ainult kannatliku ja ensekindla käsitlemisega.

Väga närvilised hobused on hobused, keda isegi kõige väiksem muutus võib endast välja viia. Abiks on taas rahulik ja enesekindel käsitlemine, mis peaks hobuse maailmapilti avardama. Ometigi tuleb olla väga ettevaatlik, sest teekond rahulikuma looma suunas on sageli pikk ja ohtlik. Sellised hobused peaksid jääma ratsanikele, et hobuseid hästi tunnevad.

Ohtlikud hobused on üldiselt hobused, kelle on ära rikkunud inimesed ise. Ohtlik hobune ei ole õppinud inimesi austama või on õppinud agressiivselt käituma. Kui hobusel jääb puudu austusest, siis on mõnikord veel võimalik midagi ära teha.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Miks hobused perutavad?Perutamine on ohtlik kõigi asjaosaliste jaoks...
Mängud ja tegevused hobustegaPlaneerimine Miks mitte korraldada üks vahva ja lõbus päev hobustega! Enne külaliste kutsumist tasuks veenduda, et kõigi kutsutud laste vanemad on kursis, mis toimuma hakkab...